شناسه خبر: 27142

حلقه اقتصاد فرانسه تنگ‌تر شد

نظرسنجی نشان داد که کاهش سفارشات جدید بخش تولید فرانسه را در ماه ژوئن تحت تاثیر قرار داده است زیرا ماه‌ها تورم بالا و مشکلات لجستیکی جهانی به تقاضا آسیب می‌رساند.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، شاخص مدیران خرید اس‌اندپی گلوبال در ماه ژوئن بیشتر کاهش یافت و به ۵۱.۴ رسید که پایین‌ترین میزان از زمان اوج شیوع ویروس کرونا در پایان سال ۲۰۲۰ و اندکی بالاتر از تخمین اولیه ۵۱ واحدی بود.

جو هیز، اقتصاددان ارشد اس‌اندپی گفت: با کاهش رشد تا حد زیادی از اواخر سال گذشته، داده‌های نظرسنجی ژوئن نشان داد که بخش تولید فرانسه در حال سقوط در قلمرو انقباض است.

بر اساس گزارش رویترز، تضعیف مشکلات عرضه و تقاضا به اولین کاهش تولید کالا در هفت ماه گذشته کمک کرد، در حالی که سفارش‌های جدید با سریع‌ترین نرخ از نوامبر ۲۰۲۰ به ۴۶.۱ از ۵۰.۶ واحد در ماه می کاهش یافت.

هیز، اقتصاددان S&P می‌گوید: با توجه به نرخ‌های بالای تورم در سراسر اروپا، نرمی تقاضا احتمالا ادامه خواهد داشت. دولت فرانسه چشم انداز رشد خود را برای سال جاری به دلیل تاثیر سویه اُمیکرون کووید در ابتدای سال و حمله روسیه به اوکراین از ۴ درصد به ۲.۵ درصد کاهش داد.

ارسال نظر