شناسه خبر: 27264

سبد خرید انگلیسی‌ها کوچکتر شد

نیمی از انگلیسی‌ها با افزایش قیمت‌ها غذای کمتری می‌خرند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی که مقیاس فشار فعلی هزینه های زندگی را نشان می‌دهد، تقریبا نیمی از مردم بریتانیا با افزایش قیمت‌ها، خرید موادغذایی را کاهش داده‌اند.

تورم قیمت مصرف‌کننده بریتانیا در ماه می به بالاترین میزان در ۴۰ سال گذشته یعنی ۹.۱ درصد رسید و بانک مرکزی انگلیس انتظار دارد که نرخ سالانه شاخص قیمت مصرف‌کننده در اکتبر با افزایش ۴۰ درصدی در  تعرفه‌های تنظیم شده انرژی از ۱۱ درصد فراتر رود.

داده‌های ادارده آمار ملی نشان داد که ۴۹ درصد از مردم گفتند که بین ۲۲ ژوئن تا ۳ جولای کمتر از حد معمول غذا خریده‌اند، در حالی که در زمان شروع نظرسنجی در سپتامبر ۲۰۲۱، فقط ۸ درصد بود. ۴۸ درصد دیگر گفتند که باید بیش از حد معمول برای خرید غذا خرج کنند. به طور کلی ۹۱ درصد از مردم گفتند که هزینه زندگی آنها در ماه گذشته افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، این ارقام با گزارش‌های سوپرمارکت‌های بریتانیایی مطابقت دارد که خریداران تحت فشار مالی فزاینده‌ای قرار دارند.

بانک آمریکایی سیتی ماه گذشته پیش‌بینی کرد که تورم قیمت موادغذایی بریتانیا تا اوایل سال آینده از ۲۰ درصد فراتر خواهد رفت.

 

ارسال نظر