شناسه خبر: 27345

سقوط سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح ۲ ساله

سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح طی دو سال اخیر رسید.

به گزارش اقتصادنگار و به نقل از استاک، سهام آسیایی روز سه‌شنبه تحت تاثیر چشم‌انداز تشدید سیاست‌های پولی بیشتر توسط بانک‌های مرکزی، شیوع مجدد کووید در چین و کمبود انرژی در اروپا کاهش یافت و یورو را از برابری با دلار امن دور کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با ۰.۸ درصد کاهش به پایین‌ترین سطح خود در دو سال گذشته رسید، در حالی که نیکی ژاپن ۱.۷۵ درصد از دست داد.

یوتینگ شائو، استراتژیست کلان در گلوبال مارکت می‌گوید: «احساس ریسک بر بازارهای جهانی حاکم است. دلار ارز بین‌المللی است بنابراین وقتی ریسک رکودی وجود دارد یا نوسانات افزایش می‌یابد، مردم به سمت دلار هجوم می‌آورند زیرا امن‌ترین ارز محسوب می‌شود».

سرمایه‌گذاران نگران هستند که تعطیلی به دلیل جنگ در اوکراین تمدید شود و عرضه گاز اروپا را محدودتر و اقتصاد در حال مبارزه منطقه یورو را وارد رکود کند.

در ابتدای امروز، معاملات سهام توکیو، شانگهای، هنگ کنگ، سئول، ولینگتون، تایپه و جاکارتا همگی سقوط کردند، هرچند سیدنی و سنگاپور از آنها بالاتر بودند.

سهام کره جنوبی تحت تاثیر نگرانی‌های رشد جهانی ناشی از افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در چین و چالش‌های انرژی اروپا یک درصد سقوط کرد. وون به پایین‌ترین سطح بیش از ۱۳ سال گذشته رسید. شاخص کوسپی با ۲۲.۵۱ واحد یا ۰.۹۶ درصد کاهش در ۲۳۱۷.۷۶ قرار گرفت. سهام سنگاپور نیز  در اولین روز معاملاتی با اندکی افزایش باز شد.

 

ارسال نظر