شناسه خبر: 27456

قیمت تسلا کاهش می‌یابد؟

مدیر اجرایی تسلا می‌گوید این شرکت می‌تواند قیمت خودرو را در صورت کاهش تورم کاهش دهد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، ایلان ماسک، گفت که اگر تورم آرام شود، این خودروساز برقی می‌تواند قیمت خودروها را کاهش دهد.

ماسک روز جمعه به توییتی پاسخ داد که از او پرسیده شده بود که آیا این شرکت برنامه‌ای برای کاهش قیمت‌هایی که برای غلبه بر همه‌گیری و مشکلات زنجیره تامین افزایش داده است، دارد یا خیر؟ ماسک گفت: اگر تورم آرام شود، می‌توانیم قیمت خودروها را کاهش دهیم.

در حالی که خودروسازان به دلیل کمبود در صنعت برای تامین تراشه و سایر منابع تلاش می‌کنند، تسلا در چند ماه گذشته چندین بار قیمت خودرو را چند هزار دلار افزایش داده است زیرا هزینه مواد اولیه آلومینیوم تا لیتیوم مورد استفاده در خودروها و باتری‌ها افزایش یافته است، در حالی که خودروسازان به دلیل وجود صنعت در سراسر جهان برای تامین تراشه‌ها و سایر منابع با مشکل مواجه هستند.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، در هفته‌های اخیر درباره خطر رکود اقتصادی هشدار داد و گفت که احساس بسیار بدی در مورد اقتصاد دارد.

قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه ژوئن ۹.۱ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود در ۴۱ سال اخیر رسید زیرا هزینه‌های بنزین و مواد غذایی همچنان بالا بود.

 

ارسال نظر