شناسه خبر: 27474

سقوط هزینه خانوار انگلیسی رکورد زد

ارقام دولتی نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان بریتانیایی در همه‌گیری کرونا با شدیدترین سرعت از سال ۲۰۰۸، هزینه‌های خود را کاهش دادند که منجر به کاهش مراجعه به رستوران‌ها و هتل‌ها شد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، مرکز ملی آمار بریتانیا اعلام کرد: هزینه‌های مسکن، سوخت، برق، غذا و حمل و نقل مربوط به هزینه هفتگی ۳۷۵ پوند (۶۲۵.۸۹ دلار سنگاپور) در سال منتهی به آوریل ۲۰۲۱ بود و کاهش  ۱۰۶ پوندی از سال منتهی به مارس ۲۰۲۰ داشت. این کاهش، تاثیر قرنطینه برای کنترل همه‌گیری را بر اقتصاد نشان می‌دهد. هنگامی که مصرف‌کنندگان در خانه ماندند، خرده فروشان در فروش دچار رکود شدند و عدم اطمینان در مورد آینده و امنیت شغلی نیز باعث پس انداز بیشتر شد.

مرکز ملی آمار بریتانیا گفت: ۸۰ درصد از مشاغل در بهار ۲۰۲۰ به طور موقت تعطیل و ۵۵ درصد در ژانویه ۲۰۲۱ تعطیل شدند. گردشگری بیشترین آسیب را متحمل شد، به طوری که مصرف کنندگان ۶۵ درصد کمتر در رستوران‌ها و هتل‌ها و ۳۹ درصد کمتر برای تفریح هزینه می‌کنند.

خانوارهای کم درآمد هزینه‌های هفتگی خود را حدود ۱۰ درصد کاهش دادند، در حالی که خانوارهای با درآمد بالاتر هزینه‌های خود را تقریبا دو برابر این مقدار کاهش دادند.

خانواده‌های کم‌درآمد قبل از سال ۲۰۲۰، عمدتا برای اقلام ضروری مانند مسکن، نیرو و سوخت هزینه می‌کردند. افراد پردرآمد بیشتر برای موارد دلخواه مانند گردشگری، تفریح و حمل و نقل هزینه می‌کردند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، البته برخی از کسب و کارها با مصرف کنندگان محدود در خانه بهتر عمل کردند. مردم ۲۱ درصد بیشتر برای تلویزیون، ویدیو و رایانه هزینه کردند. در حالی که سینماها و تئاترها با افت شدید درآمد مواجه شدند، خرید آنلاین مورد توجه قرار گرفت.

 

ارسال نظر