شناسه خبر: 27482

تصمیم دولت در زمینه انبوه سازی مسکن جدی است

سخنگوی دولت گفت: برچیده شدن موانع اقتصاد در کنار تولید انبوه مسکن دو اولویت اصلی است و دولت سیزدهم تمام‌قد برای حذف موانع رونق اقتصادی موجود خواهد ایستاد تا مردم به عنوان میدان‌دار اصلی به جایگاه اصلی خود برگردند.

علی بهادری جهرمی روز سه شنبه ۲۸ تیرماه در افتتاحیه «رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی» در دانشگاه قم با اشاره به حذف امضاهای طلایی بعنوان یکی از ابزارهای غیراصولی برخی مدیران دولتی، گفت: این امر با هدف ایجاد عدالت و برابری در ایجاد فرصت های شغلی و تسهیل در صدور مجوز کسب و کار از اقدامات اساسی دولت سیزدهم در مسیر مردمی سازی اقتصاد بوده‌است.

وی اظهار کرد: نظام علمی کشور از سطح مدارس باید حامی، پشتیبان و زمینه‌ساز شکوفایی و فرهنگ سازی عمومی در حوزه اقتصادمولد و کارآفرینی باشد و دانش آموزان در همان دوران تحصیلی با مفاهیم اقتصادی بصورت مطلوبی آشنا شوند.

سخنگوی دولت ادامه داد: دولت در مسیر اشتغال آفرینی مولد از پیشنهادات کارآفرینان و فعالان اقتصادی استقبال می‌کند و از آنها حمایت و پشتیبانی بعمل خواهد آورد.

بهادر جهرمی بیان کرد: دولت در مسیر حذف رویه‌ها و موانع موجود در مسیر تحقق عدالت عمومی عزم واقعی دارد و از فعالان عرصه اقتصاد و تولید نیز در قالب برنامه های مختلف اجرایی حمایت می‌کند.

وی با اشاره به قرار داشتن کشور در جنگ اقتصادی همه جانبه دشمنان، یادآور شد: با وجود تاکیدات چندین ساله مقام معظم بر محورهای اقتصادی در قالب شعارهای سال، هنوز راه‌های نرفته بسیاری وجود دارد و طی سال‌های گذشته کم توجهی‌های زیادی به این حوزه شده‌است.

وی افزود: دشمن همه ابزارآلات رسانه های و جنگ روانی خود را در مسیر ایجاد موانع در شکوفایی اقتصادی کشور بکار بسته است؛ نوسانات نرخ ارز یکی از نمونه های جنگ روانی است.

بهادری جهرمی با تاکید بر نقش حضور مردم در موفقیت‌های کلان ملی، عنوان کرد: جنگ تحمیلی یک نمونه زنده از حضور مردم در خطوط مقدم در ابعاد مختلف است؛ در حوزه اقتصاد نیز باید مردم در خط مقدم قرار بگیرند و دستگاه های اجرایی صرفا نقش هدایت‌گری و تنظیم‌گری را داشته باشند.

وی با تاکید بر تصمیم دولت بر نقش آفرینی مردم در حوزه اقتصاد و اشتغال، گفت: اگر دستگاه‌های اجرایی مانعی در مسیر اشتغال گروه‌های مردمی ایجاد نکند، ۵۰ درصد مشکلات این حوزه برطرف می‌شود.

سخنگوی دولت گفت: فرهنگ جامعه باید به سمتی هدایت شود که کارآفرینان و اشتغال آفرینان در جامعه تبدیل به الگوهای محبوب شوند و نسل جوان آنها را انسان های بزرگ ومفیدی ارزیابی کنند.

بهادری جهرمی با اشاره به ضرورت نهادینه شدن آموزش عالی کشور مبتنی بر زیست بوم اشتغال خاطرنشان کرد: رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های کشور باید منطبق با زیست بوم و نیازهای جغرافیایی همان مناطق باشد و از تدوین برخی از رشته های غیرمفید خودداری شود.

وی یادآور شد: برای نهادینه شدن فرهنگ اقتصاد مولد هم باید محتوا و مفاد آموزشی در سطح آموزش و پرورش و آموزش عالی مورد بازنگری قرار بگیرد و هم کارآفرینان به عنوان الگوی موفق جامعه شناخته شوند.

 «رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی» با حضور ۴۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی و طلاب امروز در دانشگاه قم افتتاح شد.

 

ارسال نظر