شناسه خبر: 27634

به دنبال کاهش فاصله مردم از دولت هستیم

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: با توجه به این که شعار دولت، دولت مردمی است به دنبال این هستیم تا فاصله مردم از دولت را به حداقل و به صفر برسانیم.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، میثم لطیفی - رئیس سازمان  اداری و استخدامی کشور - در حاشیه بازدید از همایش هم افزایی مدیریت ایران در  جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما انقدری امکانات نداریم که بخواهیم کارهای موازی را به طور همزمان انجام دهیم، بنابراین  چنین امری نیازمند این است که یکدیگر را بشناسیم.

وی ادامه داد: ما در حوزه مدیریت نیاز به شناسایی داریم که این امر را حتما دوستان ما انجام می دهند، پس از شناسایی تشکل‌های فعال و خودجوش مردمی، نیازمند شبکه سازی و دسته بندی در حوزه های گوناگون مانند، فناوری، علم و فرهنگ هستیم تا در مرحله بعد برای حل مسایل کشور هم افزایی کنند.

لطیفی تاکید کرد: با توجه به اینکه شعار دولت، دولت مردمی است ما اینجا هستیم تا بتوانیم فاصله مردم از دولت را به حداقل و به صفر برسانیم، راه آن هم این است که تشکل‌های خود جوش مردمی که ضلع اصلی حکمرانی هستند نقش فعال منسجم و اثر گذار در تصمیم گیری‌ها و نظارت داشته باشند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه سخنانش بیان کرد: ما انشاالله ظرف امروز و فردا بخشنامه‌ای را به همه دستگاه‌های اجرایی صادر می‌کنیم که در این بخشنامه قرار است همه دستگاه های اجرایی یکی از مشاوران خود را در حوزه دستیار  مردمی‌ سازی تعیین کنند. البته مردمی سازی را در این نمی‌بینم که دولت بزرگ شود فقط می‌خواهیم راه ورود سخن، ایده و فکر مردم را به دولت باز کنیم که بیش از پیش شود.

لطیفی گفت: بنابراین قرار است همه دستگاه‌های اجرایی یک سمت تحت عنوان مشاور دستیار امور مردمی سازی داشته باشند و در سطح فرمانداری‌ها تحت عنوان همیار مردمی سازی داشته باشیم، در سطح کشور این شبکه ایجاد شود تا از این به بعد دوستان جهادی بدانند در نظام اداری شخصی هست که مستقیم مسئول کار است و حرف های آن هارا می شنود و به نهاد های تصمیم گر می رساند.

ارسال نظر