شناسه خبر: 27681

مطالبات گندمکاران به موقع پرداخت شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید تمام تلاش خود را صرف خرید تضمینی گندم از کشاورزان کند تا به طور کامل انجام شود و مطالبات آنها هم به موقع پرداخت شود.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، عارف نوروزی در همایش آغاز سال زراعی جدید که با عنوان طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور برگزار شد با بیان اینکه  وزارت جهاد کشاورزی باید تمام تلاش خود را صرف خرید تضمینی گندم از کشاورزان کند تا به طور کامل انجام شود و مطالبات آنها هم به موقع پرداخت شود، گفت: بدیهی است اگر کشاورزان به موقع پول خود را دریافت کنند، در کنار مسئولان در عرصه خواهند بود.

وی ادامه داد: دولت باید تمام تلاش خود را برای تامین نیاز کشور به گندم از طریق تولید داخل و خرید از کشاورزان انجام دهد و به این صورت تعادل ارزی نیز ایجاد می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اضافه کرد: با وجود خشکسالی‌های دو سال اخیر شرایط تولید مطلوب بوده و این میزان تولید در چنین شرایطی بعید به نظر می‌رسید اما به دلیل همت و تلاش کشاورزان و مسئولان و با یاری خدا این رقم محقق شد.

وی با بیان اینکه همه مسئولان کشور مسئولیت‌هایی دارند که باید به خوبی به آن عمل کنند، گفت: این پسندیده نیست که یک مسئول خود منتقد باشد و اگر هر کس به وظایف خود عمل کند مشکلات حل می‌شود.

به گفته نوروزی با توجه به تحقیقی که در ٧٠ هزار روستا انجام شده از سال ١٣٢۶، دو سوم این روستاها یا به شهر تبدیل و یا خالی از سکنه شدند و سیمای روستایی خود را از دست داده‌اند.

نوروزی ادامه داد:توسعه آبزی پروری در کشور از اقدامات مهمی است که می‌تواند امنیت غذایی را تضمین کند و باید در این زمینه سرمایه‌گذاری و تلاش بیشتری شود.

ارسال نظر