شناسه خبر: 27740

تاکید سفیر پاکستان در تهران بر دستیابی به هدف ۵ میلیارد دلاری تجارت دوجانبه

سفیر پاکستان در ایران بر اهمیت تقویت روابط دوجانبه تهران و اسلام آباد به منظور دستیابی به هدف ۵ میلیارد دلاری تجارت دوجانبه تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در تهران در مراسم جشنواره برنج پاکستانی، بر اهمیت تبادلات رو به رشد بخش خصوصی دوطرف در تقویت روابط اقتصادی دوجانبه پاکستان و ایران و رسیدن به هدف ۵ میلیارد دلاری تجارت دوجانبه تاکید کرد.

 وی خاطرنشان کرد: جشنواره برنج بخشی از مجموعه فعالیت‌های بزرگداشت سالگرد طلایی استقلال پاکستان و برقراری روابط دیپلماتیک ۷۵ ساله با ایران است.

همچنین در این مراسم، علی حسام اصغر، رئیس انجمن صادرکنندگان برنج پاکستان به پتانسیل صادرات برنج پاکستانی به ایران که به بیش از ۳۰ درصد از سهم بازار ایران رسیده است، اشاره کرد.

وی همچنین تاکید کرد که کیفیت و استاندارد برنج پاکستانی بی بدیل بوده و افزایش تقاضای آن در منطقه و فراتر از آن مشهود است.

 هومن فتحی، مدیرکل دفتر امور بین‌الملل  وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان میهمان ویژه برنامه از هیأت انجمن صادرکنندگان برنج پاکستان استقبال کرد.

 مقامات دولتی، واردکنندگان برنج، بازرگانان، نمایندگان رسانه ای، دیپلمات‌ها، مقامات بازرگانی سفارت‌خانه‌ها و اعضای جامعه پاکستانی مقیم ایران در این مراسم حضور داشتند.

سفارت پاکستان در تهران با همکاری انجمن صادرکنندگان برنج پاکستان (REAP) "جشنواره برنج پاکستانی" را در هتل اسپیناس پالاس برگزار کرد.

 

ارسال نظر