شناسه خبر: 27807

با داشتن یک مهارت جذب بازار شوید

معاون وزیر کار معتقد است: داشتن مدرک تنها راه پیشرفت و موفقیت نیست و جوانان با داشتن یک مهارت، سریع‌تر جذب بازار کار می شوند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، غلامحسین حسینی‌نیا، درباره برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه ای به منظور مهارت‌افزایی در جوانان و کارجویان اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مهمترین متولی ارائه آموزش‌های مهارتی در کشور به شمار می‌رود و زیر مجموعه وزارت کار قرار دارد. این سازمان با تربیت نیروی ماهر و ارتقای توانمندی مهارتی جوانان بستر ورود آنها به بازار کار را فراهم می‌کند.

وی از وجود ۶۴۰ مرکز آموزش دولتی و ۱۲ هزار مرکز آموزش خصوصی فنی و حرفه‌ای در کشور خبر داد و گفت: با داشتن ۵۴۰۰ کارگاه در مراکز دولتی و ۱۲ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای، بستر آموزش فارغ‌التحصیلان،‌ کارجویان و جوانان در کشور مهیاست و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، بیش از ۱۸ گروه از مخاطبان شامل جویندگان کار، دانشجویان، زنان سرپرست خانوار، توان‌یابان و معلولان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، زندانیان و سربازان را تحت پوشش آموزش‌های مهارتی دارد.

به گفته رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سالانه حدود ۶۰۰ هزار نفر در مراکز آموزش دولتی و خصوصی فنی و حرفه‌ای آموزش می بینند.

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درصددیم که به افراد یک مهارت بیاموزیم تا از این طریق بتوانند وارد بازار کار شوند چراکه امروز داشتن مدرک تنها راه پیشرفت و موفقیت نیست و جوانان با داشتن مهارت است که سریع‌تر جذب بازار کار می شوند.

حسینی‌نیا در عین حال از صدور بیش از ۶۰۰۰ موافقت نامه اصولی جدید برای تاسیس آموزشگاه‌های‌ آزاد در ۱۰ ماه گذشته خبر داد و افزود: هم اکنون ۹۵۰۰ استاندار آموزشی در سطح جهان وجود دارد ولی در داخل ۶۵۰۰ استاندارد آموزشی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای تدوین و بومی‌سازی شده است که با توجه به ضرورت حرکت به سمت مشاغل آینده باید آن را به ۱۷ هزار استاندارد آموزشی در سطح جهان برسانیم.

وی همچنین از تشکیل قرارگاه مرکزی مهارت آموزی برای سربازان وظیفه و هدفگذاری آموزش ۵۰۰ هزار سرباز در سال جاری خبر داد و گفت: از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ اقدامات خوبی در حوزه مهارت آموزی به سربازان صورت دادیم، به نحوی که طی سال ۱۳۹۹ بیش از ۸۷ هزار نفر و در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۲۰ هزار سرباز را آموزش دادیم. طی سه ماهه اول امسال نیز ۳۷ هزار سرباز آموزش دیدند که درصددیم این آمار را به ۱۴۷ هزار نفر که تعهد و سهم ما در سازمان است، برسانیم.

 

ارسال نظر