شناسه خبر: 28175

کرونا حقوق کارکنان یکی از بزرگترین ایرلاین‌ها را افزایش داد

کارکنان بریتیش ایرویز پس از کاهش قابل توجه مشاغل ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، ۱۳ درصد افزایش حقوق دریافت خواهند کرد.

به گزارش اقتصادنگار و به نقل از ترکیش، توافق شرکت هواپیمایی و اتحادیه یونیت شامل بیش از ۱۶هزار کارمند از خدمه کابین گرفته تا افراد مسئول جابجایی بار و مهندسان است.

شارون گراهام، دبیر کل یونیت گفت: «بریتیش ایرویز مجبور شد تا افزایش دستمزد را برای جبران کاهش دستمزدهای متحمل شده در طول همه‌گیری اعلام کند».

یونیت گفت: با توجه به رفتار خصمانه‌ای که در طول همه‌گیری انجام شد، هنوز راهی برای اعتماد مجدد کارگران بریتیش ایرویز به این شرکت وجود دارد. بار دیگر، تمرکز یونیت بر بهبود مشاغل، حقوق و شرایط مطلوب برای اعضاء است.

کارکنان بریتیش ایرویز، یونیت را تهدید کرده بودند که در صورت عدم توجه شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز به پیشنهادات آنان، اعتصاب خواهند کرد. با این حال، در ماه جولای، اتحادیه طی توافقی با بریتیش ایرویز از اقدام صنعتی جلوگیری کرد.

بر اساس این توافق، افزایش دستمزد به چند بخش تقسیم می‌شود به‌طوری‌که کارگران در ماه آگوست مبلغی به ارزش پنج درصد از دستمزد خود را دریافت می‌کنند، یک افزایش تلفیقی پنج درصدی در ماه سپتامبر و یک افزایش تلفیقی دیگر نیز در ماه دسامبر خواهند داشت.

در طول همه‌گیری، کارگران شاغل در بخش هوانوردی به دلیل زمین‌گیر شدن انبوه پروازها ناشی از قرنطینه‌های پی در پی، شاهد کاهش شدید مشاغل خود بودند.

 

ارسال نظر