شناسه خبر: 28375

دلار پیش از سخنان رئیس فدرال رزرو مکث کرد

در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر شنیدن سخنان رئیس فدرال رزرو هستند و به این فکر می‌کنند که آیا داده‌های ضعیف ایالات‌متحده ممکن است سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، دلار آمریکا دقیقا زیر اوج‌های اخیر خود ثابت ماند.

به گزارش اقتصادنگار و به نقل از بیزنس، انتشار نظرسنجی‌های ناامیدکننده خدمات و تولید ایالات‌متحده همچنین کاهش فروش خانه‌های جدید در ماه گذشته، دلار را از بالاترین نرخ ۲۰ سال اخیر در برابر یورو پایین آورد.

یورو برای مدت کوتاهی به یک دلار در تجارت نیویورک دست یافت اما در معاملات آسیایی تحت فشار ۰.۹۹۴۸۵ دلار قرار گرفت و به سختی بالاتر از پایین‌ترین سطح سه‌شنبه ۰.۹۹۰۰۵ دلار بود. ین نیز در حدود ۱۳۶.۷۳ در هر دلار ثابت ماند.

شاخص مدیران خرید (PMI) ایالات‌متحده در ماه آگوست به ۴۵ امتیاز سقوط کرد که پایین‌ترین رقم از ماه مه ۲۰۲۰ و در قلمرو انقباضی برای دومین ماه متوالی است و فروش خانه‌های جدید نیز به پایین‌ترین سطح رسید.

پس از اینکه شاخص ترکیبی مدیران خرید بریتانیا توانست در قلمرو رشد باقی بماند، استرلینگ یک شبه مقداری حمایت پیدا کرد؛ هرچند که واقعا دیدگاه تیره سرمایه‌گذاران را نسبت به چشم‌انداز بریتانیا یا اروپا کاهش نداده است.

پوند پس از رسیدن به کمترین میزان ۱.۱۷۱۸ در روز سه‌شنبه در ۱.۱۸۱۰ دلار ایستاد. در همین حال، دلار استرالیا و نیوزیلند در سایه ترس رکود جهانی باقی ماندند. شاخص استرالیا با ۰.۳۸ درصد کاهش به ۰.۶۹۰۳ دلار و قیمت دلار نیوزیلند با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۰.۶۱۸۷ دلار رسید.

اکنون همه نگاه‌ها به جکسون هول، وایومینگ معطوف شده است؛ مکانی که فدرال رزرو سمپوزیوم سالانه خود را برگزار می‌کند و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو قرار است روز جمعه در آنجا سخنرانی کند.

شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزها اندازه‌گیری می‌کند، روز چهارشنبه ۰.۱۲ درصد افزایش یافت و به ۱۰۸.۶۸ رسید و بالاترین رقم دو دهه جولای ۱۰۹.۲۹ را نشان می‌دهد.

 

ارسال نظر