شناسه خبر: 28496

برنامه هفتم توسعه به تدوین بودجه سال آینده نمی‌رسد

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت که با توجه‌ به اینکه بودجه باید تا آذرماه به مجلس ارائه شود و برنامه هفتم توسعه هنوز جای کار دارد، در تدوین بودجه سال آینده برنامه توسعه هفتم در دسترس نیست.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با تصریح بر اینکه تا زمانی که سیاست‌های توسعه ابلاغ نشود نمی‌توانیم چارچوب اصلی را تدوین کنیم، گفت: هر روز در مجمع جلسه برگزار می‌شود و کمیسیون‌های آن فعال هستند. همکاران سازمان برنامه‌وبودجه در این جلسات حضور دارند و بنده هم در مجمع فعال هستم تا سیاست‌ها نهایی شود و فکر می‌کنم تا ۱۰ الی ۱۵ روز آینده این کار در مجمع انجام شود.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه‌وبودجه درگیر بودجه خواهد شد، اظهار کرد: بودجه باید تا آذرماه به مجلس تحویل داده شود. البته تا زمانی که سیاست‌های پنج‌ساله توسعه ابلاغ شود، قانون برنامه تدوین شود و در دولت و سپس مجلس بررسی شود، زمان می‌برد و این یعنی به بودجه ۱۴۰۲ نمی‌رسد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه افزود: باید یک سال سیاست‌های توسعه تمدید شود و یا بر اساس سیاست‌هایی که ابلاغ می‌شود اجازه دهند که بودجه بر اساس آن تنظیم شود. درهرصورت باید راه حلی برای آن پیدا کنیم تا بودجه را سر زمان آذرماه که تعهد دولت به مجلس است برساند. منطقاً برنامه هفتم برای تدوین بودجه سال آینده در دسترس نخواهد بود.

 

ارسال نظر