شناسه خبر: 28517

افتتاح پروژه‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

پروژه‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر امروز و به مناسبت هفته دولت، با حضور وزیر ارتبطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، مراسم افتتاح پروژه‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در هفته دولت با حضور عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - امروز سه شنبه، برگزار شد.

محمد خوانساری - معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات - در ابتدای این مراسم اظهار کرد:  بنا بر تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بحث تولید اشتغال محور را ایجاد کردیم تا فعالیت‌هایی که به هر دلیلی دچار کندی است را در اولویت قرار دهیم و مسایلی که باعث کندی می شود را برطرف کنیم تا بتوانند در حوزه تولید، اشتغال زایی و اقتصاد قوی برای ارتباطات  قرار بگیرند.

وی ادامه داد: یک تفاهمی در دولت گذشته انجام شد که در حوزه خدمات ابری بود. این مراکز داده در هفت شهر در ۹ نقطه خدمت می‌دهند.

در ادامه این مراسم صادق عباسی شاه‌کوه-رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اظهار کرد: در یک سال اخیر تعداد سیم کارت های فعال از ۹۰ میلیون به ۹۷ میلیون رسید، همچنین مصرف مردم ما از حدود ۹۰۰ هزار ترابایت به یک میلیون ترابایت در ماه رسید.

وی ادامه داد: سرعت دسترسی به شبکه موبایل از ۹ مگابیت به بالای ۱۰ مگابیت بر ثانیه رسید.

عباسی شاه‌کوه با بیان اینکه مخابرات نیاز به دقت و رسیدگی بیشتر دارد گفت: در ابتدای دولت سیزدهم به این نتیجه رسیدیم که شاید بهترین راهی که این وضعیت را نجات دهد، توسعه پروژه فیبر نوری است.

ارسال نظر