شناسه خبر: 28525

امکان بازگشت زائران ایرانی به کشور از مرزها /خروج به سمت عراق تا اطلاع ثانوی متوقف شد

سخنگوی گمرک گفت: خروج اتباع ایرانی از مرزها به سمت عراق تا اطلاع ثانوی متوقف شده ولی مرزهای تجاری برای تبادل کالا مانند سابق فعال هستند.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، سیدروح اله لطیفی درباره آخرین وضعیت تردد زوار و تبادل کالا در مرزهای کشورمان  با عراق اظهار کرد: عبور زوار و  مسافران  به سمت عراق برای اتباع ایرانی به دلیل شرایط پیش آمده در عراق، تا عادی‌تر شدن شرایط در این کشور، فعلاً متوقف شده است.

سخنگوی گمرک درباره بازگشت زوار  از عراق به کشور گفت: با وجود متوقف بودن امکان خروج زوار از ایران به سمت عتبات عالیات و اماکن مقدسه در عراق، اما زوار و مسافران ایرانی که قصد بازگشت به کشور را از عراق  دارند، محدودیتی در پذیرش هموطنان برای ورود به کشور نداریم و گمرکات مرزی با عراق  آماده پذیرش و بازگشت مسافرین از عراق  به ایران هستند.

وی افزود : اتباع عراقی که در ایران حاضرند هم برای بازگشت به کشورشان هیچ محدودیتی ندارند و می توانند از مرزها  به عراق بازگردند.

بر اساس اعلام روابط عمومی گمرک، لطیفی در مورد مرزهای تجاری نیز گفت: فعالیت‌های تجاری و انتقال کالا در مرزها بدون وقفه در حال انجام است و تمام مرزهای تجاری ما با عراق فعال هستند.

ارسال نظر