شناسه خبر: 28583

ثبت رکورد تاریخی در هزینه کشاورزی

هزینه رشد موادغذایی در ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۲ به بیشترین میزان افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش جدید ایالات‌متحده، هزینه رشد مواد غذایی در حال افزایش است و این نشانه‌ای از این است که تورم و بدترین اثرات آن تمام نشده است.

قیمت همه چیزهایی که کشاورزان برای کشت محصولات از کود گرفته تا خوراک و نیروی کار استفاده می‌کنند، سر به فلک کشیده است. به گفته وزارت کشاورزی ایالات‌متحده، برآورد می‌شود که هزینه‌های تولید در سال ۲۰۲۲ به میزان ۶۶.۲ میلیارد دلار یا ۱۸ درصد افزایش یابد که بالاترین میزان در تاریخ بوده است.

رونق هزینه‌های کشاورزی آمریکا در حالی رخ می‌دهد که جهان به‌طور فزاینده‌ای برای تامین منابع به ایالات‌متحده روی می‌آورد زیرا جنگ در اوکراین بازارهای کالا را متلاشی می‌کند و محموله‌های مهم غلات از دریای سیاه، یکی از سبدهای نان جهان را مختل می‌کند. قیمت‌های جهانی مواد غذایی در ماه‌های اخیر رکوردها را لمس کرده‌اند زیرا تورم در اقتصادها موج می‌زند و سطح گرسنگی در حال افزایش است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بزرگ‌ترین جهش در هزینه‌ها از کود و خوراک برای پرورش حیوانات حاصل می‌شود. قیمت ذرت و گندم همچنان بالاست و صادرات دریای سیاه همچنان در آشفتگی است. بازارهای کود شیمیایی با نگرانی از اینکه تحریم‌های ناشی از جنگ اوکراین به محموله‌های روسیه، صادرکننده بزرگ، آسیب می‌زند، افزایش یافته است. بحران انرژی اروپا همچنین برخی از کارخانه‌ها را مجبور به تعطیلی یا کاهش تولید می کند.

ارسال نظر