شناسه خبر: 28591

جابجایی زائران اربعین با ۵۷۸ پرواز انجام می‌شود

مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا امروز شنبه (۱۲ شهریور) ۵۷۸ پرواز برای جابجایی زائران اربعین حسینی از ۱۳ فرودگاه تحت مالکیت این شرکت در نظر گرفته شده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، غلامرضا رستمیان اظهار کرد: فرودگاه‌های کشور برای اعزام زائران اباعبدالله الحسین (ع) در اربعین امسال آمادگی دارند.

وی ادامه داد: تا این لحظه برای پروازهای اربعین که از تاریخ ۱۵ تا ۳۰ شهریور انجام خواهد شد، ۵۷۸ پرواز در نظر گرفته شده است که تعداد ۲۸۹ پرواز عملیات رفت و ۲۸۹ پرواز برای  برگشت مجوز گرفته‌اند.  

رستمیان خاطرنشان کرد: برای شهرهای تبریز، ساری، کرمانشاه، رشت، گرگان، یزد، اصفهان، لامرد، لار، کرمان، شیراز، مشهد و مهرآباد تهران مجوز صادر شده است و مجوز پروازی برای  چند شهر دیگر در روزهای آینده افزوده خواهد شد.

مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به اینکه تعداد زائران اربعین نسبت حجاج بیت‌الله الحرام بیشتر است گفت: در عملیات حج فقط شرکت هواپیمایی «هما» انتقال حجاج را برعهده داشت؛ اما در عملیات اربعین ایرلاین‌های مختلفی که مجوز پرواز داشته باشند به زائران خدمت‌رسانی خواهند کرد.

در عملیات اربعین امسال ۹ فرودگاه بین‌المللی و ۲۹ فرودگاه دارای مرز هوایی قابلیت اعزام زائران به عتبات عالیات را دارند.

 

ارسال نظر