شناسه خبر: 28646

مشاغل پورسانتی؛ بهترین راه کسب درآمد بدون داشتن سرمایه

در دنیای امروز تهیه سرمایه کافی برای کار کردن بسیار سخت است. به همین جهت مشاغل پورسانتی رونق زیادی پیدا کرده اند. زیرا با کمترین میزان سرمایه و حتی بدون سرمایه می‌توان از این طریق کسب درآمد کرد.

در دنیای امروز تهیه سرمایه کافی برای کار کردن بسیار سخت است. به همین جهت مشاغل پورسانتی رونق زیادی پیدا کرده اند. زیرا با کمترین میزان سرمایه و حتی بدون سرمایه می‌توان از این طریق کسب درآمد کرد. ما در تیم دانشگاه کسب و کار در کنار شما هستیم تا کمی بیشتر با مشاغل پورسانت محور آشنا شوید. هم‌چنین یاد بگیرید چگونه در این مشاغل به بالاترین حد سود برسید. به همین جهت تا انتها همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی را در این خصوص فرا گیرید. اگر به کارآفرینی و موضوعات مرتبط با آن علاقه‌مند هستید توصیه میکنم حتما سری به وب‌سایت‌هایی مانند فرچون، فوربز، دانشگاه کسب و کار، بیزینس اینسایدر و هاروارد بیزینس ریویو بزنید و اطلاعات خودتان را در موضوعات کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه‌گذاری و توسعه فردی بالا ببرید.

مهارت های لازم برای مشاغل پورسانت محور

برای این که بتوانید درآمد پورسانتی بیشتری به دست بیاورید باید یک سری مهارت ها را بلد باشید. در مشاغل پورسانتی کسب درآمد بالا کار سختی نیست. فقط لازم است مواردی را که مطرح می‌کنیم مورد توجه خود قرار دهید. حتی اگر از عملکرد کنونی خود راضی هم هستید توصیه هایی را که مطرح می‌کنیم جدی بگیرید. در اولین گام لازم است که محصول خود را به خوبی بشناسید. هر محصول یا خدماتی که شرکت شما ارائه می‌دهد جزئیاتی دارد. باید این جزئیات را به خوبی بالا و پایین کنید. در گام بعدی باید بدانید که شما در چه جایی از چرخه فروش محصول یا ارائه خدمات قرار دارید. همیشه نزد خودتان به این پرسش پاسخ دهید که چرا مشتری باید محصول شرکتی که در آن کار می‌کنید را بخرد.

 

یکی از مهم‌ترین مواردی که در مشاغل پورسانتی اهمیت دارد، نحوه برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه است. در واقع شما برای این که بتوانید مطابق با تیپ شخصیتی طرف مقابل مهارت های فروش را به کار گیرید باید در این زمینه آگاهی های کافی را به دست آورده باشید. در غیر اینصورت فروشنده ای که این مهارت ها را بلد باشد، از شما پیشی می‌گیرد و پورسانت بیشتری دریافت خواهد کرد. اگر مشتری شما فرد درونگرایی باشد، احتمالا خیلی نمی‌پسندد که شما یک ساعت طولانی به صورت حضوری یا تلفنی با او صحبت کنید. در برقراری ارتباط با چنین افرادی باید دقت بیشتری داشته باشید تا مشتری را از دست ندهید.

مقالات پیشنهادی: اگر به مشاغل پورسانتی علاقه دارید توصیه میکنم تو مقاله‌ی نتورکر چیست و درآمدزایی از آپارات را از دست ندهید.

 

نحوه کسب درآمد بیشتر در مشاغل پورسانتی

در مشاغل پورسانتی برای فروش لازم است که خودتان را جای مشتری قرار دهید و ببینید که اگر جای او بودید چطور قانع می‌شدید که محصول را خریداری کنید. برای این که پورسانت بیشتری دریافت کنید احتیاجی نیست که حتما توضیحات غیرواقعی در خصوص خدمات یا محصول ارائه دهید. این کار نه تنها جواب نمی‌دهد بلکه باعث می‌شود اعتماد مشتری از شما و حتی شرکت و دیگر محصولات هم سلب شود. اگر ملاقات یا گفت و گویی با مشتری داشته اید، باید بدانید که در جلسات بعدی چه حرف تازه ای برای گفتن دارید. هر روز با مشتری تماس نگیرید تا او را قانع کنید که از محصول و خدمات شما استفاده کند. به او کمی زمان بدهید تا بتواند تصمیم گیری کند.

اگر مدتی گذشت و مشتری با شما تماس نگرفت می‌توانید خیلی کوتاه و مودبانه با او ارتباط برقرار کنید. اگر محصولی را می‌خواهید به فروش برسانید که در سطح رقبای دیگر است، چرا باید مشتری در این میان محصول یا خدمات شرکت شما را خریداری کند؟ بگردید و وجه تمایز محصول خود را پیدا کنید. تنها با این راه است که می‌توانید میزان فروش و در نهایت پورسانتی که کسب می‌کنید را افزایش دهید. یکی از راه های خوبی که برای فروش می‌توانید آن را به کار گیرید، این است که برای مشتری یک شنونده خوب باشید. اگر در ارتباط با مشتری فقط متکلم وحده باشید شانس خود را برای فروش محصول یا خدمات کمتر خواهید کرد.

مزیت های مشاغل پورسانت محور

شغل هایی که پورسانتی هستند، مزیت های زیادی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. اگر شما هم جزء افرادی هستید که از رفت و آمد های شغلی بیزارید، می‌توانید در منزل خود به درآمد برسید. بسیاری از شرکت‌ها اقدام به استخدام بازاریاب های تلفنی می‌کنند. در دنیای امروز بازاریابی تلفنی بسیار رونق دارد. این شغل برای خانم هایی که دانشجو یا متاهل هستند، جذابیت بیشتری دارد. زیرا با حضور در منزل می‌توانند در کنار کارهای دیگری که دارند، درآمد خوبی هم به دست آورند. در هر شرایط و وضعیت جسمی که قرار دارید، بازاریابی تلفنی شما را محدود نمی‌کند.

یکی دیگر از مزایا و علل محبوبیت شغل های پورسانتی این است که در غالب موارد نیازمند سرمایه زیادی نیستند. حتی در بسیاری از شرکت ها هیچ نیازی به سرمایه اولیه فرد نیست. همین که او محصول یا خدمات شرکت را بفروشد، پورسانت فروش را دریافت می‌کند. بنابراین مشاغل این چنینی بهترین راه کسب درآمد برای تازه کارها، دانشجویان و... است. زمانی که در کار خود مهارت پیدا کنید، می‌توانید کم کم استقلال مالی و کاری خود را پیدا کرده و اهداف بزرگ تری را برای مسیر پیش روی خود طراحی کنید.

سخن پایانی با مخاطبان دانشگاه کسب و کار

شغل هایی که پورسانت محور هستند، همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، مزیت های زیادی دارند. بازاریابی شبکه‌ای، بازاریابی تلفنی، فروش محصول و خدمات در اینستاگرام، فروش در مغازه و... همگی از موقعیت های شغلی هستند که می‌توان از آن‌ها کسب درآمد کرد. بسیاری از کارفرمایان هستند که در صورت فروش بیشتر محصولات و خدمات خود توسط بازاریاب ها، به آن‌ها پاداشی مازاد بر مبلغ پورسانت می‌دهند. برخی دیگر هم وقتی نسبت به عملکرد بازاریاب خود اطمینان پیدا کنند، پرداختی ماهیانه و ثابتی را در کنار پورسانت در نظر می‌گیرند.

بنابراین در هر موقعیتی که اکنون قرار دارید، مهارت‌های ارتباطی خود را برای فروش گسترش دهید تا به درآمد بالاتری برسید. دانشگاه کسب و کار رسانه‌ای تخصصی در حوزه کارآفرینی است که تمامی موضوعات مرتبط با کارآفرینی را پوشش می‌دهد. اگر شما هم علاقه مند به حوزه کسب و کار هستید به آدرس http://businessuni.net/ مراجعه نمایید. ما با ارائه اطلاعات وسیعی در زمینه‌های مختلف شغلی تا رسیدن به هدف در کنار شما هستیم.

 

منبع: دانشگاه کسب و کار 

 

ارسال نظر