شناسه خبر: 28784

افزایش چشمگیر صادرات به عراق از مسیر دریایی بندر خرمشهر

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: با توجه به ظرفیت محدود گمرکات عراق در پذیرش همزمان کالاهای تجاری و زائران و نزدیک شدن به اربعین حسینی، حجم مبادلات و ترافیک کالاهای صادراتی از مسیر دریایی بندر خرمشهر به کشور عراق افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، نورالله اسعدی، با اشاره به صادرات از مسیر دریایی بندر خرمشهر اظهار کرد: با توجه به ظرفیت محدود گمرکات عراق در پذیرش همزمان کالاهای تجاری و زائران و نزدیک شدن به اربعین حسینی، صادرات به کشور عراق از طریق خط دریایی خرمشهر افزایش یافته و در حال انجام است.

وی افزود: شرایط مرزهای عراق به شکلی است که باعث شده در برخی از مرزهای زمینی شاهد توقف صادرات باشیم و از این رو حجم مبادلات و ترافیک کالاهای صادراتی از مسیر دریایی بندر خرمشهر به کشور عراق افزایش چشمگیری داشته است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: با توجه به وجود زیرساخت‌ های مناسب و امکانات مدرن تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر، صاحبان کالا و کامیون های صادراتی می توانند از مسیر دریایی بندر خرمشهر کالای خود را به کشور عراق صادر کنند.

اسعدی با بیان اینکه بندر خرمشهر آمادگی ارائه هرگونه خدمات را به صاحبان کالا دارد، عنوان کرد: امیدواریم استمرار صادرات کالاهای تجاری از مسیر دریایی بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس ادامه داشته باشد تا باعث توسعه و رونق روز افزون فعالیت بندر خرمشهر شود.

وی با اشاره به مزایای خاص بندر خرمشهر به دلیل واقع شدن در منطقه آزاد اروند، گفت: بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی (ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود و ظرفیت بسیار بالایی برای صادرات به کشور عراق دارد.

 

ارسال نظر