شناسه خبر: 28862

دومینوی تاخیر در پروازها به پایان می‌رسد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به نقص فنی ایجادشده در سیستم یکی از شرکت‌های هواپیمایی گفت که مشکلات دومینویی تاخیر در پروازها هم حل می‌شود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از  ایسنا،  پرواز شرکت هواپیمایی معراج به شماره ۴۸۰۲ از مبدا نجف به تهران، که مقرر بوده ساعت ۱۶:۵۵ شنبه ۲۶ شهریورماه کشور عراق را ترک کند، با تاخیر بیش از ۱۷ ساعت مواجه شد که این موضوع سردرگمی و اعتراض مسافران را به دنبال داشت.

در این راستا محمد محمدی‌بخش -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت‌وگو با ایسنا درباره مشکل تاخیر در پرواز هواپیمایی معراج بیان کرد: مشکلات فنی برای همه پروازها نیست، روز شنبه این اتفاق برای هواپیمایی معراج رخ داده، به دلیل اشکال در سیستم موتور که ما برای رعایت اصول ایمنی، از پرواز این هواپیما در فرودگاه نجف جلوگیری کردیم و از ایرلاین‌های دیگر برای هواپیمای جایگزین کمک گرفتیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: درنهایت نقص فنی شرکت هواپیمایی معراج برطرف شده و مشکلات دومینویی تاخیر در پروازها هم حل می‌شود.

وی درباره وضعیت پروازهای سایر شرکت‌های هواپیمایی نیز توضیح داد: پروازهای ایرلاین‌های دیگر به‌موقع انجام می‌شود و تا کنون تاخیر جدی در این حوزه نداشتیم؛ حدود ۱۳۰ هزار نفر از طریق پرواز به عتبات مشرف شدند و روال برگشت مسافران هم به جز هواپیمایی معراج، به‌صورت عادی انجام می‌شود.

ارسال نظر