شناسه خبر: 29543

کسب و کارهای آنلاین داخلی نشان ویژه می‌گیرند

براساس آیین نامه حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، کاربرانی که کسب و کارهای آن‌ها در پلتفرم‌های داخلی احزار هویت شده باشند، نشان یا تیک ویژه کسب و کار به آنها اعطا می شود.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، حدود یک ماه و نیم است که بنابر تصمیم نهادهای ذی ربط برای دو پلتفرم خارجی اینستاگرام و واتس آپ محدودیت‌هایی ایجاد شد و در این فاصله، بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به دلیل شرایط به وجود آمده با مشکلات معیشتی روبه شدند. بر این اساس، مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی هفته‌های اخیر بر لزوم حمایت از کسب و کارهای دیجیتال تأیید کرده و در همین راستا، بسته حمایتی ویژه‌ای برای کسب و کارهای اینترنتی در نظر گرفته شد.

این بسته حمایتی که اخیرا توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد، شامل ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت دولتی است که می‌توان به مواردی مانند خدمات متنوع پرداخت، اعتبار بخشی به کسب و کارها و کاربران و تسهیلات بانکی اشاره کرد.

در بخش خدمات متنوع پرداخت، کاربرانی که در پلتفرم‌های داخلی فعالیت کنند، از مزایایی چون امکان راه‌اندازی حساب امانی، خرید اعتباری از سکوهای مشمول، پرداخت مستقیم، راه اندازی کیف پول، فراهم کردن درگاه پرداخت برای سکوهای مشمول توسط بانک مرکزی و امکان استفاده از رمز ریال درصورت راه اندازی استفاده کنند.

در بخش اعتبار بخشی به کسب و کارهای اینترنتی و کاربران این امکان وجود دارد که به سکوها و کسب و کارهای احراز هویت شده، نشان ویژه  یا تیک ویژه کسب و کار اعطا شود یا برای عموم کاربران امکان اخذ نشان اعتبار شده (تیک آبی) فراهم شود.

همچنین کاربران فضای مجازی در این بسته حمایتی از تسهیلات بانکی ویژه‌ای برخوردار هستند که می‌توان به مواردی مانند پرداخت تسهیلات به کسب و کارهایی که از سکوهای خارجی به سکوهای مشمول مهاجرت کنند، قبول حساب کاربری افراد برای اعتبار سنجی مالی آنها در بانک‌ها براساس دستور العملی که بانک مرکزی تهیه می‌کند، مجاز بودن قبول وثیقه حساب کاربری افراد با دنبال کننده بالا توسط بانک‌ها براساس دستور العملی که بانک مرکزی تهیه خواهد کرد، اشاره کرد.

ارسال نظر