شناسه خبر: 29599

اخراج ۵۰ درصد کارمندان توییتر توسط ایلان ماسک

توییتر ۵۰ درصد از کارمندان خود را اخراج و اعلام کرد اخراج‌ها، در تیم مسئول جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست کمتر بوده است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، یوئل روث، مدیر ایمنی و یکپارچگی توییتر در توییتی این خبر را در تلاش برای اطمینان دادن به کاربران و آگهی دهندگان پس از خریداری شدن این شرکت شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک، اعلام کرد.

روث اعلام کرد ۱۵ درصد از کارمندان توییتر در تیم اعتماد و ایمنی که مسئول جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و محتوای نامطلوب است، اخراج شده اند. در سطح شرکت، ۵۰ درصد از کارمندان توییتر اخراج شده اند.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات میان دوره ای آمریکا، روث گفت: مقابله با اطلاعات نادرست، اولویت اصلی توییتر مانده است. ایلان ماسک پس از توییت روث، در توییتی اعلام کرد: دوباره برای شفافیت، تعهد قوی توییتر برای نظارت بر محتوا، کاملا بدون تغییر مانده است.

ماسک روز جمعه اعلام کرد توییتر کاهش هنگفت درآمد را تجربه کرده که ناشی از نگرانی هایی بوده که توسط گروه های فعال مدنی نسبت به تاثیر اخراج ها بر نظارت بر محتوا در این پلتفرم ایجاد شده و آگهی‌دهندگان را برای لغو هزینه تبلیغات، تحت فشار قرار داده است.

این میلیاردر کارآفرین پس از خرید توییتر، قول داد آزادی بیان در این پلتفرم را احیا کرده و همزمان از تبدیل شدن آن به یک مکان ناخوشایند جلوگیری کند اما آگهی دهندگان بزرگ ماههاست درباره خرید توییتر توسط ایلان ماسک، ابراز نگرانی کرده اند. برندهای بزرگ مانند جنرال میلز و جنرال موتورز اعلام کرده اند که تبلیغات در توییتر را متوقف کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد ایلان ماسک پلتفرم شبکه اجتماعی را خریداری کرده که در سراسر جهان دروغ پراکنی می‌کند.

ارسال نظر