شناسه خبر: 30380

پیام هشدار زلزله هک نبوده است/خطا از سوی تیم تحقیقاتی بود

مدیرکل ارتباطات اپراتور همراه اول درباره پیام هشدار زلزله به برخی از شهروندان توضیح داد: هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این موضوع متأسفانه به دلیل خطای تیم تحقیقاتی که بر قابلیت هشدار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می‌کردند و قرار بود پیام را صرفا آن تیم تحقیقاتی دریافت کنند، بوده است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، حامد حکاکان - مدیر کل ارتباطات همراه اول - در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: عذرخواهی می‌کنم از مشترکینی که این پیام را  به اشتباه دریافت کرده‌اند.

وی افزود: این نوید را می دهم که هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این موضوع متاسفانه به خاطر خطای تیم تحقیقاتی که داشتند روی قابلیت هشدار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند بود و قرار بود صرفا آن تیم تحقیقاتی پیام را دریافت کنند.

همراه اول نیز در اطلاعیه‌ای ضمن عذرخواهی از مشترکان خود اعلام کرد هیچگونه هک یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این پیام به دلیل خطای یک تیم تحقیقاتی در ارسال پیام تست سرویس جدید هشدار بلایای طبیعی بوده است که  تیم تحقیقاتی که در حال تست سرویس هشدار بلایای طبیعی بوده به اشتباه پیام را برای جمعی از مشترکان همراه اول در شهر تهران ارسال کرده است.

گفتنی است؛ ساعاتی پیش پیامی که به نظر می‌رسد از سوی گوگل و تحت سیستم عامل تلفن‌های همراه ارسال شده باشد، برای برخی از شهروندان ارسال شد. این پیام که با عنوان اخطار زلزله بر روی گوشی تلفن همراه برخی از شهروندان ظاهر شده بود، دارای چنین محتوایی بود: هشدار زلزله؛ آرام باشید و به پناهگاهی در اطراف بروید» پیگیری‌های ایسنا نشان داد که چنین پیامی صحت نداشته و جعلی است.

ارسال نظر