شناسه خبر: 30695

صعود طلای جهانی ماندنی نشد

قیمت طلای جهانی امروز(سه‌شنبه) کاهش یافت زیرا دلار قوی‌تر و انتظارات برای افزایش نرخ‌های بیشتر از سوی فدرال رزرو آمریکا جذابیت شمش‌های بدون بازده را کاهش داد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ صبح به وقت شرقی با ۱.۹ درصد کاهش به ۱۷۸۵ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا با ۰.۱۱ درصد کاهش به ۱۷۸۶ دلار و ۶۰ سنت رسید. شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و شمش قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران‌تر کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هفته گذشته گفت که بانک مرکزی افزایش بیشتر نرخ بهره را در سال آینده برای مهار تورم اعمال خواهد کرد. سایر بانک‌های مرکزی بزرگ نیز بر همین موضوع تاکید کرده‌اند. اگرچه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز،کووید-۱۹ در بازارهای پکن در حال گسترش است و به سرعت در مرکز مالی شانگهای گسترش می‌یابد و این موضوع می‌تواند جلسات هفتگی بررسی فروش سهام را لغو کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با قیمت ۲۲.۹۴ دلار ثابت بود، پلاتین ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۹۸۱ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۶۶۵ دلار و ۲۶ سنت رسید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار