شناسه خبر: 30764

ضرورت ورود مجلس در انتصابات بورس

انتصابات اخیر در بازار سرمایه بر خلاف وعده های وزیر اقتصاد بوده و درخواست می شود تا نمایندگان مجلس و کمیسیون اقتصادی به این موضوع ورود کنند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از اقتصاد100 ،  در ابتدای شروع دولت سیزدهم رییس جمهور و وزیر اقتصاد گفتند اولویت بازارسرمایه خواهد بود و از بورس حمایت خواهند کرد؛ اما مدت هاست که بازارسرمایه دچار نوسانات بسیاری شده و از سوی دیگر افرادی بی تجربه در سازمان بورس و شرکت های بورسی هستند که اجازه رشد بازار را نمی دهند.

یکی از این عوامل انتصابات در بازارسرمایه است؛ در این دولت بنا بود از افراد سببی و نسبی استفاده نشود و به نوعی افراد نزدیک استخدام نشوند، اما همان طور که شاهد هستید؛ مدیرانی که تجربه کافی ندارند و اصلا در بورس سابقه ای نداشتند، به ناگاه با اصرار وزیر اقتصاد در جایگاهی که نباید باشند منصوب می شوند و باعث نابودی این بازار خواهند شد.

یکی از این نمونه هایی که موجود است؛ انتصاب حامد دهقانان در سمت مدیرعاملی شرکت سرمایه گذاری امید است. این فرد به زودی جای سید بابک ابراهیمی که سرپرست فعلی شرکت وامید هست را خواهد گرفت و جالب است که هیچ گونه سابقه بورسی ندارد.

در حالی که باوجود وعده های رنگانگ احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی مبنی بر کنترل تورم و نقدینگی و افق گشایش های اقتصادی، کشور در حال تجربه تورمی بی سابقه است، به جای سر و سامان دادن به این اوضاع در حال انتصابی دیگر و رونمایی از امام صادقی دیگر در مهم ترین هلدینگ صنعتی و معدنی کشور است.

لذا از نمایندگان مجلس و کمیسیون اقتصادی خواهشمندیم به موضوع انتصابات ورود پیدا کرده و اجازه تلاطمی دیگر در بورس را با حضور افراد بی تجربه ندهند و از همه مهم تر تورمی است که در حال حاضر گریبان گیر شده و بدانید که کمر مردم از این شرایط اقتصادی خم شده است؛ در نتیجه از بهارستانی ها می خواهیم که هر چه سریع تر تا شرایط بدتر نشده، جلوی این گونه انتصابات را بگیرند.

 

ارسال نظر