شناسه خبر: 30936

تسلا آماده رکورد شد

تسلا علیرغم نگرانی‌های تقاضا، برای رکورد تحویل دیگر آماده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، انتظار می‌رود تسلا در اوایل ژانویه تحویل‌های سه ماهه بی‌سابقه خود را اعلام کند اما این ممکن است برای جلب رضایت سرمایه‌گذاران کافی نباشد زیرا رهبر خودروی الکتریکی با تورم، افزایش نرخ بهره، کاهش تولید در چین و نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضا مقابله می‌کند.

تسلا در تلاش برای کاهش موجودی، به مشتریان آمریکایی که مدل ۳ یا مدل Y جدید را در پایان سال تحویل گرفتند، به همراه ۱۰ هزار مایل سوپرشارژ رایگان، تخفیف ۷۵۰۰ دلاری ارائه کرد. تحویل یکی از معیارهایی است که توسط سرمایه‌گذارانی که مشتاقند ببینند آیا تسلا می‌تواند رشد سریع خود را حفظ کند یا خیر، مورد توجه قرار گرفته است. طبق نظرسنجی ۱۶ تحلیلگر بلومبرگ، تحویل جهانی در سه ماهه چهارم می‌تواند به ۴۲۰ هزار و ۷۶۰ دستگاه برسد. این تخمین که برخی از پیش‌بینی‌های اخیر تحلیلگران را در بر نمی‌گیرد، از رکورد ۳۴۳ هزار و ۸۳۰ خودروی تحویل‌شده در سه ماهه سوم فراتر رفته است.

تسلا قیمت‌ها را در سراسر خط تولید خود در چین کاهش داده و زمان توقف در کارخانه خود در شانگهای را برنامه‌ریزی کرده است. ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا در ماه آوریل گفت که تسلا در سال ۲۰۲۲ بیش از ۱.۵ میلیون خودرو تولید خواهد کرد. این شرکت در سه فصل اول ۹۲۹ هزار و ۹۱۰ خودرو تولید کرد، بنابراین برای رسیدن به این هدف باید بیش از ۵۷۰ هزار خودرو تولید کند. تولید در سه ماهه سوم، بیش از ۲۲ هزار دستگاه از تحویل‌ها فراتر رفت.

بن کالو، تحلیلگر رابرت دبلیو بیرد، در یادداشتی در این هفته، برآوردهای خود را برای تحویل سه ماهه چهارم و سال ۲۰۲۳ کاهش داد. این تحلیلگر انتظار دارد این خودروساز تحویل ۳۷۸ هزار و ۲۶۲ را برای سه ماهه گزارش دهد. کالو روز پنجشنبه در تلویزیون بلومبرگ گفت: من نگران محیط کلی اقتصادی هستم. آیا مردم کیف پولی برای پرداخت خودروهای ۶۰ هزار دلاری دارند؟ و این چیزی است که بازار نیز نگران آن است.

خودروهای سدان مدل ۳ تسلا و خودروهای کاربردی اسپرت مدل Y بیشترین فروش را به خود اختصاص داده‌اند. سهام تسلا در سال جاری تا پایان روز پنجشنبه ۶۵ درصد کاهش یافته است.

 

ارسال نظر