شناسه خبر: 30990

صادرات صنعت مس ۵ برابر می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور جبران عقب ماندگی ها در حوزه مس، ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام خواهد شد که موجب می شود صادرات در این حوزه از حدود ۱.۷ میلیارد کنونی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار در پنج سال آینده افزایش یابد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت- سیدرضا فاطمی‌امین گفت: هم اکنون حدود ۲۸۰ هزار تن تولید کاتد مس داریم که بنا داریم این میزان را به بالای یک میلیون تن برسانیم برای رسیدن به این هدف هم برنامه افزایش ۷۵۰ هزار تنی تولید را از تابستان امسال آغاز کردیم که ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد و تا سال ۱۴۰۶ به تدریج به بهره برداری می‌رسد.

هدف‌گذاری برای راه‌اندازی نخستین معدن هوشمند مس

همچنین طبق اعلام وزارتخانه مذکور، علی رستمی-مدیرعامل شرکت ملی مس ایران- در نشست شورای معاونان بر اهتمام به اجرای طرح‌های توسعه و تأمین ماشین آلات معدنی در راستای تحقق هدف دستیابی به تولید یک میلیون تن کاتد مس تا سال ۱۴۰۶، رسیدگی بر ایجاد زیر ساخت‌های تأمین برق اضطراری با جدیت بیشتر و استقرار نظام ۵S در مجتمع‌های تولیدی تاکید کرد.

وی افزود: با توجه به مطالبه و تاکید وزیر صمت در زمینه توریسم صنعتی، خواستار تهیه و ارائه گزارش جامعی از بازدیدها و ارزیابی اقشار و گروه‌های مختلف در خصوص صنعت مس و دستاوردهای آن شد.

گفتنی است، در جلسه شورای معاونان شرکت ملی مس گزارش روند اخذ مجوز نخستین CVC کشور توسط شرکت ملی صنایع مس ایران و برنامه‌های آتی ارائه و مقرر شد با استفاده از ظرفیت این صندوق تعامل با مجموعه‌های دانش بنیان، نوآور و فناور افزایش یافته و تحقق نخستین معدن هوشمند تسهیل شود.

ارسال نظر