شناسه خبر: 33249

طلای جهانی تا چه زمانی صعودی است؟

قیمت طلا امروز (دوشنبه) پس از داده‌های اشتغال ایالات‌متحده و با توجه به بازار کار ضعیف و انتظار برای افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه مه، حدود یک درصد کاهش یافت و به زیر ۲۰۰۰ دلار رسید.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۱۸ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱۵.۲ درصد کاهش به ۱۹۹۲ دلار و ۴۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۷۶ درصد کاهش به ۱۹۹۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.

هاریش وی، رئیس تحقیقات کالا در Geojit Financial Services، گفت: طلا با توجه به انتظارات افزایش نرخ فدرال رزرو و گزارش رشد شغلی قوی آمریکا در روز جمعه و دلار ثابت، کاهش یافت.

شاخص دلار ۰.۱ درصد بالاتر بود و شمش را برای خریداران خارجی گران کرد.

داده‌های وزارت کار ایالات‌متحده در روز جمعه نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ماه مارس ۲۳۶ هزار شغل در مقابل انتظارات برای ۲۳۹ هزار شغل افزایش یافته است. داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که نرخ بیکاری از ۳.۶ درصد در ماه قبل به ۳.۵ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارها با احتمال ۶۶ درصدی برای افزایش نرخ بهره ۲۵ واحد قیمت‌گذاری می‌کنند اما چشم‌انداز کوتاه‌مدت طلا همچنان صعودی است و تا زمانی که قیمت‌ها بالای ۱۹۲۰ دلار باقی بماند، احتمال ادامه چشم‌انداز صعودی وجود دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با یک درصد کاهش به ۲۴.۷۵ دلار رسید، پلاتین با ۰.۵ درصد کاهش به ۱۰۰۲ دلار و ۳۵ سنت رسید و پالادیوم ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۴۶۱ دلار و ۳۱ سنت رسید.

ارسال نظر