شناسه خبر: 33254

کمبودی در تامین مرغ منجمد نداریم

وزیر جهادکشاورزی ضمن اشاره به اینکه کمبودی در تامین مرغ منجمد در کشور نداریم، علت کمبود یا بیش‌بود محصولات کشاورزی را اقلیم محور بودن آن دانست و گفت که تولیدات در بخش کشاورزی مقطعی است.

به گزارش  اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، سید جوادساداتی نژاد با بیان اینکه در تامین مرغ منجمد در کشور هیچ کمبودی وجود ندارد، اظهار کرد: قیمت مرغ منجمد مشخص و کیلویی ۴۰ هزار تومان است که چند هزار تومان هم هزینه‌های جانبی به آن اضافه می شود.

وی ادامه داد: مرغ منجمد ایرانی، بهداشتی، با کیفیت و قیمت مناسب همیشه در دسترس است. همچنین گوشت منجمد گوساله و گوسفند ایرانی نیز عرضه می شود.

وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: بیش از ۱۸ هزارتن گوشت قرمز با قیمت ۱۵۵ هزار تومان و ۵۲ هزار تن نیز گوشت مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان توزیع شده‌است و این توزیع همچنان استمرار دارد. هیچ مشکلی در تامین نیست و امیدواریم بتوانیم شرایط مطلوبی برای مردم فراهم کنیم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه بخش کشاورزی و حوزه تولید اقلیم محور و دارای نوسان است، گفت: این نوسان در همه جای دنیا وجود دارد. همچنین کشاورزی مکان محور است یعنی در منطقه‌ای گوجه‌فرنگی تولید می‌شود و به اتمام می رسد و تا به دست آمدن گوجه‌فرنگی یک منطقه دیگر ممکن است فاصله‌ای‌ ایجاد شود که طبیعتا قیمت‌ها در این فاصله افزایش و سپس کاهش می‌یابد.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد در پاسخ به چرایی کاهش جوجه ریزی، افزود:تولید محصولات کشاورزی مقطعی است. مثلا ممکن است در یک هفته کمبود محصولی داشته باشیم. در جوجه‌ریزی  و حوزه دام نیز به همین شکل و مقطعی است و در این مقطع کسانی که نیاز ندارند به بازار ورود نمی‌کنند و بازار تنظیم می‌شود.

ارسال نظر