شناسه خبر: 33379

خروج پول حقیقی‌ها از صندوق‌ها/ صعود بورس همچنان ادامه دارد

بازار سرمایه امروز در حالی به کار خود پایان داد که روند خروج پول حقیقی‌ها از صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ورود پول این گروه به بازار سهام و همچنین روند صعودی در این بازار همچنان ادامه دارد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۰.۹۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، ۲۱ هزار و ۱۱۷ واحد صعود کرد و در رقم دو میلیون و ۲۷۵ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۱.۵۹ درصد افزایش نسبت به روز شنبه با صعودی ۱۱ هزار و ۴۱۷ واحدی رقم ۷۳۱ هزار و ۱۵۷ واحد را ثبت کرد. در این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۴۷ هزار و ۵۲۵ میلیارد ریال انجام شد.

گسترش نفت‌وگاز پارسیان، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، توسعه معادن و فلزات و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

شاخص کل فرابورس نیز امروز با ۰.۹۷ درصد افزایش نسبت به روز قبل، ۲۷۶ واحد افزایش یافت و رقم ۲۸ هزار و ۸۸۷ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۶۱۲ هزار معامله انجام شد که ۵۳۰ هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال ارزش داشت. پتروشیمی مارون، ایران خودرو دیزل و سرمایه‌گذاری صبا تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

ارسال نظر