شناسه خبر: 33386

سقوط تولید در آمریکا

تولید در کارخانه‌های ایالات‌متحده در ماه مارس بیش از حد انتظار کاهش یافت و در سه ماهه اول رشد کمتری داشت. فدرال رزرو اعلام کرد که تولید در ماه گذشته ۰.۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند که تولید ۰.۱ درصد کاهش یابد اما تولید در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۱ درصد کاهش یافت.

تولیدات پس از کاهش ۳.۱ درصدی در دوره اکتبر تا دسامبر، با نرخ سالانه ۰.۳ درصد در سه ماهه اول افزایش یافت. رشد اندک تولید در سه ماهه گذشته متضاد با نظرسنجی‌هایی است که رکود عمیق صنعت را نشان می‌دهد.

بخش تولید که ۱۱.۳ درصد از اقتصاد ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهد با مشکلاتی مواجه است زیرا نرخ بهره بالاتر تقاضا برای کالاها را کاهش داده است. هزینه‌ها نیز از کالا به خدمات تغییر کرده است و کسب‌وکارها با کاهش تقاضا، موجودی را نگه می‌دارند و انگیزه سفارش‌های بیشتر در کارخانه‌ها را کاهش می‌دهند.

تولید معدن پس از کاهش یک درصدی ماه فوریه، ۰.۵ درصد کاهش یافت. تولید صنعتی در ماه فوریه ۰.۲ درصد افزایش یافت. تولید صنعتی پس از کاهش ۲.۵ درصدی در سه ماهه چهارم با نرخ ۰.۲ درصد در سه ماهه اول رشد کرد.

ارسال نظر