شناسه خبر: 33403

تهیه پیش نویس طرح مدیریت دارایی های نامشهود در حوزه نظام اقتصادی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون با معاون علمی رییس جمهور گفت که پیش نویس طرح مدیریت دارایی های نامشهود در حوزه نظام اقتصادی تهیه شده و ظرف ۱۵ روز آینده در صحن مجلس اعلام وصول می شود.

به گزارش  اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در توضیح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی با حضور معاون علمی رییس جمهور گفت: یکی از اهداف این جلسه تدوین برنامه زمان بندی برای پیگیری ظرفیت های قانونی در قالب قانون جهش تولید دانش بنیان بود.

پور ابراهیمی توضیح داد: باید ظرفیت های جدیدی در مسیر تولید دانش بنیان ایجاد شود که در این راستا توافقی برای ارائه طرح مدیریت دارایی های نامشهود در حوزه نظام اقتصادی کشور صورت گرفت. 

وی ادامه داد: در همین راستا کارگروه ویژه کمیسیون اقتصادی با حضور مرکز پژوهش ها و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور جهت تدوین متن نهایی طرح مدیریت دارایی های نامشهود در حوزه نظام اقتصادی  تشکیل شد که پیش نویس این طرح ارائه شده و قرار است ظرف ۱۵ روز آینده متن این طرح در صحن اعلام وصول شده و پس از ارجاع به کمیسیون در دستور کار قرار گیرد. این طرح بخش زیادی از خلاء های مرتبط با مدیریت دارایی نامشهود در اقتصاد را برطرف خواهد کرد.

وی همچنین گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین نظام روی موضوع مردمی سازی اقتصاد در بستر شرکت های دانش بنیان تاکیداتی را داشتند که محورهای این موضوع امروز در جلسه فوق مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین قرار است گزارش نظارتی کمیسیون اقتصادی در زمینه اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان در محورهای مختلف نظیر اعتبار مالیاتی و اعتبار بانکی و بیمه ای در کارگروه مشترکی مورد بررسی قرار گیرد .

ارسال نظر