شناسه خبر: 33421

تقاضای استیضاح خاندوزی در کمیسیون اقتصادی بررسی شد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی تقاضای استیضاح جمعی از نمایندگان درباره استیضاح احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا ، مهدی طغیانی اظهار کرد: امروز کمیسیون اقتصادی در جلسه‌ای به بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان برای استیضاح وزیر اقتصاد پرداخت.

وی افزود: استیضاح کنندگان مطالب خود را بیان کردند و پاسخ‌های وزیر اقتصاد هم شنیده شد. کمیسیون اقتصادی گزارش خود را درباره محورهای استیضاح و صحبت‌ها و پاسخ‌های وزیر به هیات رئیسه مجلس ارسال می‌کند.

وی درباره اینکه آیا استیضاح کنندگان از پاسخ‌های وزیر قانع شدند یا خیر؟ گفت: اینکه استیضاح کنندگان از پاسخ‌های وزیر قانع شده باشند یا خیر؟ موضوعی است که کمیسیون در گزارش خود به آن نمی‌پردازد. چون در جلسه، رای گیری صورت نگرفت که ما بر اساس آن اعلام کنیم نمایندگان متقاضی استیضاح قانع شدند یا خیر؟ ما تنها مطالب مطرح شده را در قالب گزارشی به هیات رئیسه اعلام می‌کنیم.

طغیانی درباره اینکه آیا استیضاح از نصاب افتاده و یا اینکه اعلام وصول می‌شود، گفت: اینکه استیضاح امضای کافی برای اعلام وصول دارد یا خیر؟ و یا اینکه دارای نصاب است موضوعی است که باید هیات رئیسه به آن بپردازد. چون پس گرفتن امضاء و یا اضافه شدن متقاضیان به استیضاح به کمیسیون اقتصادی ارتباط ندارد.

وی در پایان گفت: در نهایت این هیات رئیسه مجلس است که درباره دارای نصاب بودن و یا نبودن استیضاح وزیر اقتصاد تصمیم گیری می‌کند و بر اساس آن استیضاح اعلام وصول می‌شود یا خیر؟

در همین باره باقرزاده از نمایندگان متقاضی استیضاح وزیر اقتصاد نیز در گفت‌وگو با ایسنا، گفت که ما متقاضیان اصرار به استیضاح وزیر اقتصاد داریم و محکم ایستاده‌ایم اما برخی می‌خواهند درباره نداشتن نصاب امضاها برای استیضاح تشکیک ایجاد کنند که ما زیر بار نمی‌رویم.

وی گفت که وضعیت تورم و کنترل ارز و مشکلات اقتصادی موضوعی است که ما بخاطر آن طرح استیضاح وزیر اقتصاد را مطرح کنیم. معتقدیم که باید تغییراتی در تیم اقتصادی کابینه صورت گیرد تا مشکلات مردم کاهش پیدا کند. متاسفانه به قول‌ها هم عمل نشده است و لازم است که وزیر اقتصاد استیضاح شود.

ارسال نظر