شناسه خبر: 33668

"فاطمی امین" امین‌ترین فرد برای وزارت صمت است

رییس هیات امنای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران می‌گوید با توجه به تجربه، سابقه و اقدامات انجام شده در ماه‌های گذشته، فاطمی امین، امین‌ترین گزینه برای اداره وزارت صمت است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا ، سید علی صدری اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که باعث تعجب فعالان اقتصادی می‌شود، نحوه تعامل برخی نمایندگان مجلس با دولت است. در شرایطی که یک مجلس انقلابی تشکیل شده و قصد آن‌ها همراهی با دولت انقلابی است، اصرار بر استیضاح وزیر صمت در شرایط فعلی عجیب و غیرقابل باور است.

وی با اشاره به اقدامات و کارنامه قابل دفاع فاطمی امین در ماه‌های گذشته، بیان کرد: تاکید او بر اصلاحات ساختاری و استفاده از طرح‌های دانش بنیان و توان دانشگاه‌ها گامی مهم بود که تاکنون کمتر به آن توجه می‌شد. این اقدامات اما برای نمایان کردن نتایج قطعی‌شان نیاز به زمان بیشتری دارند و این تعجیل برای جابجایی، نمی‌گذارد مشخص شود که چه اقدامات مهمی در این زمینه انجام شده است.

رییس هیات امنای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران با مطرح کردن این سوال که نتیجه استیضاح وزیر چه خواهد بود، تصریح کرد: آیا با این اقدام، وضع معیشت مردم بهتر می‌شود یا مقصر مشکلات اقتصادی مشخص می‌شود؟ قطعا راه پیگیری مشکلات اقتصادی استیضاح نخواهد بود. فاطمی امین حتی در ماه‌های گذشته به حوزه‌هایی مانند خودرو ورود کرده و لاتاری یا همان قرعه کشی خودرو را متوقف کرده و طرح‌های دیگری را در دستور کار قرار داده است. این موضوعات به خوبی نشان می‌دهد که کارهای اساسی در وزارت صمت در جریان است.

صدری تاکید کرد: از نظر بخش خصوصی، نه تنها استیضاح وزیر گره گشا نخواهد بود که حتی خود به مشکلی جدید برای وزارت صمت تبدیل می‌شود. وارد کردن وزارتخانه به داستان‌هایی چون تعیین سرپرست و سپس رای گیری در مجلس و آمدن فردی جدید که چند ماه طول می‌کشد با شرایط آشنا شود و مدیران را تغییر دهد، به تنهایی چند ماه اقتصاد کشور را عقب خواهد انداخت و انتظار از نمایندگان این است که با در نظر گرفتن این واقعیت‌ها تصمیم بگیرند.

ارسال نظر