شناسه خبر: 33776

کاهش فعالیت کارخانه‌ها در ژاپن

فعالیت کارخانه ژاپن در ماه آوریل برای ششمین ماه متوالی کاهش یافت اما نظرسنجی نشان داد که بخش تولید با توجه به کاهش سفارش‌های جدید به سمت ثبات پیش می‌رود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، شاخص نهایی مدیران خرید ژاپن اندکی افزایش یافت و از ۴۹.۲ ماه مارس به ۴۹.۵ در آوریل رسید اما سفارش‌های جدید با تثبیت تقاضای ورودی با کم‌ترین سرعت از جولای کاهش یافتند.

تولید کارخانه برای دهمین ماه متوالی کاهش یافت و تولیدکنندگان اظهار کردند که کمبود مواد اولیه بر تولید تاثیر گذاشته است.

شاخص مدیران خرید پس از آن ارائه شد که داده های دولتی هفته گذشته در ژاپن نشان داد تولید کارخانه‌های ژاپن در ماه مارس اندکی افزایش یافته است، در حالی که نظرسنجی از تولیدکنندگان افزایش ۴.۱ درصدی در آوریل را پیش‌بینی کرده بودند.

تورم قیمت نهاده با کم‌ترین سرعت خود از اگوست ۲۰۲۱ کاهش یافت، اگرچه قیمت‌ها به دلیل افزایش هزینه‌های مواد خام نسبتاً بالا بود. فشارهای هزینه در تورم قیمت تولید مشهود بود که با قوی‌ترین نرخ به بالاترین سطح پنج ماهه رسید و شرکت‌ها به دنبال تضمین سود از طریق قیمت‌های فروش بالاتر بودند.

بر اساس گزارش رویترز، یک گزارش اقتصادی ماهانه دولت ژاپن هفته گذشته اعلام کرد که اقتصاد ژاپن تا حدودی از رکود ناشی از کووید بهبود یافته اما ورشکستگی‌ها افزایش یافته است و همچنین، در مورد نوسانات مالی جهانی در واکنش به سقوط اخیر بانک‌های غربی هشدار می‌دهد.

 

ارسال نظر