شناسه خبر: 33785

تحریم سوختی در پروازهای حج نداریم

مدیرعامل شرکت ایران‌ایر درباره موضوع سوخت‌گیری هواپیماها در پروازهای حج بیان کرد: برنامه ما نیاز به هواپیماهایی است که در عربستان نیاز به سوختگیری نداشته باشد، البته در سال‌های گذشته هم تحریم سوختی در پروازهای حج در عربستان وجود نداشته است.

 

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، شمس‌الدین فرزادی‌پور در نشست خبری درباره واردات هواپیمای جدید به ناوگان هوایی هما اظهار کرد: ایران‌ایر هواپیماهای خاصی را می‌خواهد؛ اصل اول ما توسعه ناوگان از طریق سرخط کردن هواپیماهای زمینگیر است؛ ما برنامه داریم ۴۰ تا ۵۰ درصد از هواپیماهای زمینگیر از جمله هواپیماهای ATR را سر خط بیاوریم.

وی ادامه داد: برای سفرهای حج هماهنگی‌های لازم انجام شده و مشکل خاصی پیش‌بینی نمی‌شود؛ اما کار پیچیده‌ای در پیش داریم؛ جابه‌جایی حدود ۹۰ هزار نفر با ۸۰۰ پرواز کار پرحجمی است که امیدواریم در دو ماه بتوانیم با موفقیت این کار را انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت ایران‌ایر در پاسخ به اینکه برای حج چه تعداد فروند هواپیما مورد نیاز است؟ گفت: نیاز ما متفاوت است، اما به ۱۰ تا ۱۱ فروند هواپیمای فعال و بعضی روزها ۲۲‌سورتی نیاز پرواز داریم.

فرزادی‌پور درباره اینکه آیا پروازهای غیر حج هم در حال برنامه‌ریزی است؟ اظهار کرد: مناسبات با عربستان درحال بهبود است و تلاش می‌کنیم بهترین وضعیت اتفاق افتد. افزایش پروازها را هم پیگیری کرده تا زمانی که آمادگی حاصل و پروازهای عمره هم انجام شود.

 

ارسال نظر