شناسه خبر: 33853

۱۳ برای اقتصاد هند خوش یمن شد

بر اساس نظرسنجی که نشان داد فشار قیمت‌هادر ماه‌های اخیر بر اساس تقاضای بیشتر با سریع‌ترین نرخ افزایش یافته است، فعالیت خدمات هند در ماه آوریل با بیشترین سرعت در نزدیک به ۱۳ سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، رشد بالا در خدمات که حدود ۶۰ درصد از تولید ناخالص داخلی کلی هند را شامل می‌شود، برای چشم‌انداز اقتصادی این کشور، حداقل در کوتاه‌مدت می‌تواند دلگرم‌کننده باشد.

شاخص مدیران خرید خدمات اس‌اندپی گلوبال هند در ماه گذشته از ۵۷.۸ در ماه مارس به ۶۲ رسید که بالاترین میزان از ژوئن ۲۰۱۰ و بسیار بالاتر از پیش‌بینی‌ها در نظرسنجی رویترز بود. این رقم برای بیست و یکمین ماه متوالی بالاتر از ۵۰ علامت بود که که طولانی‌ترین دوره رشد از آگوست ۲۰۱۱ است.

پولیانا دی لیما، معاون اقتصادی در S&P Global Market Intelligence گفت: بخش خدمات هند در ماه آوریل عملکرد قابل‌توجهی داشت. تقاضای بین‌المللی همراه با تقاضای قوی داخلی، بالا بود و خوش‌بینی تجاری به بالاترین حد خود از دسامبر رسید.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص قیمت نهاده‌ها از پایین‌ترین سطح ۲.۵ سال گذشته در ماه مارس به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسید و شرکت‌ها هزینه‌های خود را با سریع‌ترین سرعت در سال جاری افزایش دادند. شاخص قیمت‌ها از ۵۲.۴ به ۵۳.۵ افزایش یافت.

ارسال نظر