شناسه خبر: 33920

افزایش پروازهای ایران - سوریه از ۱۵ خردادماه

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: درحال حاضر بخش آموزش‌ها و تعمیر و نگهداری آموزش نفرات مراقبت پرواز در حال انجام است و پروازهای ایران-سوریه برقرار است که از ۱۵ خردادماه افزایش می‌یابد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا،  محمد محمدی‌بخش در خصوص سفر خود همراه با وزیر راه و شهرسازی به کشور سوریه گفت: این سفر تحت عنوان کمیسسیون مشترک ایران و سوریه به ریاست وزیر محترم راه و شهرسازی انجام شد.

هدفگذاری جابه‌جایی سالانه ۵۰ هزار مسافر میان ایران و سوریه توسط ناوگان هوایی

وی افزود: موضوعات و محورهای حمل‌و نقل در حوزه هوایی، همکاری‌ها و افزایش پروازهای فی‌مابین در حوزه مسافر و بار به‌خصوص زائرین حرم حضرت رقیه (س) و حضرت زینب (س) بود که با انجام پروازهای منظم و برنامه‌ای، ان‌شاالله بتوانیم تردد ۵۰ هزار نفر در سال را محقق کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تشریح کرد: بین دو کشور موضوعاتی درباره فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و همچنین تعیین شرکت‌های هواپیمایی طرفین برای انجام پروازها مطرح شد. همچنین انجام پروازهایی که به‌طور مشخص در شهرهای مختلف ایران و فرودگاه امام خمینی (ره) و شهر دمشق انجام‌ می‌شوند، تعداد پروازها و برنامه روزانه هفتگی و سالانه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.

محمدی‌بخش خاطرنشان کرد:‌ هماهنگی‌های فرودگاهی و هماهنگی‌های مورد نیاز با بخش‌های مختلف و سازمان هواپیمایی کشوری سوریه تحت عنوان یک سند انجام شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، توافق در بخش استاندارد و مراکز آموزشی، تعمیرات و خدمات در حوزه هوایی و اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای بخش بازسازی و نوسازی فرودگاه‌های سوریه از جمله فرودگاه دمشق و نصب تجهیزات توسط جمهوری اسلامی در قالب یک کارگروه مشترک حاصل شد.

محمدی‌بخش ادامه داد: در خصوص آموزش نفرات تخصصی هوایی سوریه در این حوزه نیز مورد توافق قرار گرفت و با افزایش پروازهای طرفین در حوزه زائر و تجار می‌تواند فصل جدیدی از روابط ایران و سوریه رقم بخورد.

وی یادآور شد: بخش آموزش‌ها و تعمیر و نگهداری آموزش نفرات مراقبت پرواز در حال انجام است، پروازها نیز در حال انجام است اما برقراری پروازهای بیشتر تا سقف معین، از ۱۵ خرداد آغاز می‌شود.

 

ارسال نظر