شناسه خبر: 33941

واردات بنزین نداریم

مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی گفت: تا امروز هیچگونه واردات بنزین نداشته ایم.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، علی اکبر نژاد علی امروز در نشستی خبری در خصوص واردات بنزین، اظهار کرد: بحث هایی که در مورد ناترازی تولید و مصرف می شود، درست است، اعداد تولید و مصرف نزدیک به هم شده اند اما این موضوع تا کنون منجر به واردات نشده است.

وی با اشاره به افزایش مصرف بنزین در کشور، گفت: میزان مصرف بنزین در سال ١٤٠١ نسبت به ١٤٠٠ حدود ٢١ درصد افزایش یافت، امسال نیز در در طول این ٤٧ روز متوسط مصرف بنزین ١٠ درصد رشد داشته است و به بیش از ١١٠ میلیون لیتر در روز رسیده است که باتوجه بهمیزان تولید هم پوشانی انجام می شود.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی تاکید کرد: در حال حاضر سوآپ فرآورده انجام می شود اما واردات بنزین نداریم.

علی اکبر نژادعلی در خصوص صادرات بنزین نیز گفت: در حال حاضر صادرات بنزین نداریم.

٣٨٠ هزار درخواست صدور کارت سوخت وجود دارد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص آخرین وضعیت صدور کارت سوخت، گفت: تا کنون ٢٩ میلیون کارت سوخت را صادر کردیم، سال گذشته سه میلیون و ٨٠٠هزار کارت را تولید کردیم.

نژادعلی با بیان اینکه طبق اعلام اکنون ٤٥٠ هزار کارت در باجه معطله پست قرار دارد، اظهار کرد: اکثر درخواست ها را تا پایان سال پاسخ دادیم اکنون ٣٨٠ هزار درخواست وجود دارد که در فرایند تولید است.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه پاسخ به کل تقاضاها تا چه زمانی طول می کشد، گفت: به دنبال کاهش فرایند زمانی این موضوع هستیم، زمانی صدور کارت سوخت تا شش ماه زمان می برد اما اکنون طبق پیش بینی ها بین ٣٠ تا ٤٠ روز فرصت لازم است تا کارت تولید شود.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، فرایندهایی را دنبال می کنیم که زنان بازهم کوتاه تر شود که در صورت پیاده سازی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی در خصوص میزان مصرف نفت گاز، گفت: آمار مصرف معادل ١٠٣.٢ میلیون لیتر در روز است، نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش مصرف را شاهد هستیم.

نژادعلی افزود: باتوجه به اینکه میزان مصرف در سال قبل ١١٠ میلیون لیتر در روز بود، پیش بینی می شود که این عدد امسال به ١١٥ میلیون لیتر در روز برسد که با میزان تولید سر به سر است.

سی ان جی مانع واردات ٢٤ میلیون لیتر بنزین در روز  شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اهمیت توسعه صنعت سی ان جی در گفت، اظهار کرد: توجیه این است که به سمت مصرف سی ان جی برویم، اقدام خوبی که انجام شد حدود ٢٤ میلیون لیتر  در روز سی ان جی به کمک بنزین آمد، اگر صنعت سی ان جی را توسعه نداده بودیم می بایست ٢٤ میلیون لیتر بنزین را وارد می کردیم.

ارسال نظر