شناسه خبر: 33963

احتمال کشف لایه جدید گاز در پارس‌جنوبی/ فروش نفت به اشخاص طبق برنامه انجام می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت به احتمال کشف لایه جدید گازی در پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: فروش نفت به اشخاص طبق برنامه قبلی به خریداران داخلی و خارجی در حال انجام است و مطابق آن نفت فروخته می‌شود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، محسن خجسته مهر در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص  توسعه میدان کیش اظهار کرد: طرحی تعریف کردیم که بتوانیم ۲۸ میلیون متر مکعب از فاز اول میدان تولید کنیم، قرارداد منعقد شده، دو دکل حفاری مستقر شده و اکنون در حال اجرای طرح هستیم.

وی درباره مذاکره با عربستان برای توسعه میدان مشترک آرش گفت: در آینده که روابط دو کشور کامل شود توسعه مشترک میدان آرش مورد بحث قرار خواهد گرفت. مدیر عامل شرکت ملی نفتی در خصوص توسعه میدان سهراب نیز گفت: عملیات اجرایی میدان آغاز شده و ارزش سرمایه گذاری آن نیز ۸۰۰ میلیون دلار تعیین شده است.

خجسته مهر در خصوص چرایی عدم ارائه صورت مالی شرکت نفت اظهار کرد: شرکت ملی نفت یک شرکت دولتی است و حسابرسی از طریق سازمان حسابرسی انجام می‌شود، مجمع شرکت نفت هم شامل تعدادی از وزرای کابینه است بر همین اساس صورت‌های مالی به صورت شفاف بیان می‌شود.

وی با بیان اینکه دیوان محاسبات بر صورت‌های مالی ما نظارت کامل دارد، گفت: ما هم به دلیل تکالیف قانونی مکلف و آمادگی داریم اجرا کنیم، اکنون بستر آماده است و منعی برای انتشار وجود ندارد.

 

 

ارسال نظر