شناسه خبر: 33964

تدوین برنامه توسعه حمل‌ونقل هوایی در مرحله دوم طرح جامع حمل‌ونقل

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از تدوین برنامه توسعه حمل‌ونقل هوایی به عنوان یکی از خروجی‌های فاز دوم طرح جامع حمل‌ونقل کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، شهریار افندی‌زاده با اشاره به طراحی شبکه بهینه هر شیوه توسط نهادهای تابعه مربوطه خود در مجموعه وزارت راه‌ و شهرسازی در قالب فاز دوم طرح جامع حمل‌ونقل کشور، اظهار کرد: فاز دوم طراحی شبکه بهینه هوایی کشور و نیازمندی‌های آتی آن در مرحله نهایی قرار دارد.

وی افزود: فاز دوم طراحی شبکه بهینه هوایی کشور با مشارکت سازمان هواپیمایی کشور و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده و نتایج نهایی طرح هم اکنون حاصل شده و در مرحله تصویب در مراجع ذی‌ربط در این خصوص است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: در ادامه در فاز سوم و نهایی، معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی مسئولیت تجمیع، تلفیق و یکپارچه سازی شبکه بهینه کلیه شیوه‌ها و تدوین سند راهبردی حمل و نقل کشور را در قالب طرح جامع بر مبنای افق ۱۴۱۴ مبتنی بر اسناد بالادستی بر عهده دارد.

افندی‌زاده تصریح کرد: با توجه به وسعت کشور، فاصله مراکز مهم جمعیتی و اقتصادی از یکدیگر و تنوع اهداف سفر به ویژه سفرهای زیارتی از جمله سفرهای حج، عتبات عالیات و مشهد مقدس، حمل‌ونقل هوایی به عنوان یکی از شیوه‌های مهم و مورد اقبال کاربران به شمار می‌آید.

وی گفت: تدوین برنامه توسعه این شیوه در زمینه زیرساخت‌ها شامل احداث فرودگاه‌های جدید، توسعه فرودگاه‌های موجود و پیش‌بینی تعداد ناوگان مورد نیاز متناسب با تقاضای آتی باری و مسافری داخلی و بین‌المللی در سال ۱۴۱۴ از جمله خروجی‌های طراحی شبکه بهینه هوایی کشور است که امید می‌رود به تصمیم‌گیری مدیران دست‌اندرکار مجموعه‌های ذینفع کمک شایانی کند.

 

ارسال نظر