شناسه خبر: 34090

تسلا بی‌خیال مشتری شد

تسلا قیمت تمام خودروهای خود را به جز سه مدل در ایالات‌متحده افزایش داد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی تسلا قیمت خودروهای الکتریکی مدل S، X و Y را در ایالات‌متحده با درصدهای تک رقمی پایینی در روز پنجشنبه افزایش داد، البته قیمت‌ها هنوز به طور قابل‌توجهی پایین تر از ابتدای سال بود.

وب سایت این شرکت نشان داد که قیمت تمام انواع خودروهای مدل S و X با قیمت بالاتر خود را ۱۰۰۰ دلار افزایش داد، در حالی که قیمت تمام انواع مدل Y  را ۲۵۰ دلار افزایش یافت و این افزایش حدود ۰.۵درصد تا ۱.۱ درصد از آخرین تغییرات قیمتی را نشان می‌دهد.

این دومین افزایش قیمت برای خودروهای مدل S، مدل X و مدل Y از ۱۹ آوریل وزمانی است که تسلا برای آخرین‌بار قیمت برخی از خودروهای خود را در ایالات‌متحده کاهش داد اما در قیمت ارزان‌ترین خودروی خود، مدل ۳ از زمان افزایش قیمت در اوایل ماه مه تغییری نبوده است.

تسلا قیمت‌های جهانی را از ژانویه کاهش داده است که فقط شش بار در ایالات‌متحده بود. البته مدل‌های خودروهای S و X به ترتیب ۱۶ و ۱۹ درصد در ایالات‌متحده پس از افزایش قیمت، نسبت به ابتدای سال ارزان‌تر هستند، در حالی که نسخه دوربرد مدل Y حدود ۲۳ درصد ارزان‌تر است.

بر اساس گزارش رویترز، تسلا در  ژاپن در روز جمعه پذیرش سفارش‌های سدان پرچمدار خود، مدل S و خودروی اسپرت مدل X در این کشور را شروع کرد.

ارسال نظر