شناسه خبر: 34091

طلب ۱۸ همتی شرکت‌های پخش دارویی

رئیس انجمن صنعت پخش ایران با بیان اینکه کماکان وضعیت بدهی به شرکت‌های پخش دارویی ادامه دارد، گفت: سازمان علوم پزشکی حدود ۱۶ همت بدهی به شرکت‌های پخش دارو دارد و اگر نهادهای دیگر را نیز اضافه کنیم این مبلغ به ۱۸ همت می‌رسد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا ، سهراب کارگر اظهار کرد: در شش ماه دوم سال گذشته شرکت‌های پخش دارویی هیچ وجوهی دریافت نکردند و این باعث شد نتوانند خدمات بهتری عرضه کنند.

رئیس انجمن صنعت پخش در پاسخ به اینکه آیا بدهی شرکت‌های پخش  تاثیری در بازار دارو داشته؟ اظهار کرد: به طور کلی این وضعیت در زنجیره نقدینگی نقص ایجاد کرده است. داروخانه‌ها به خاطر طرح درمان یاب دولت و بالا بردن سقف ریالی بیمه‌ها، مطالبات داروخانه‌ها از سیستم تامین اجتماعی بالا رفته است. تامین اجتماعی نتوانسته مطالبات را به داروخانه‌ها پرداخت کند و داروخانه‌ها به تبع آن نتوانستند وجوه را به نحو مناسب به شرکت‌های پخش پرداخت کنند.

وی افزود: علاوه بر وضعیت داروخانه‌هایی که زیرمجموعه تامین اجتماعی و بیمارستان‌ها هستند، این نقص به طور کلی باعث می‌شود شرکت‌های پخش نتوانند به سیستم تولید، ریال پرداخت کنند، بنابراین شرکت‌های پخش در عرضه مسئله‌ای ندارند، اما فرآیند معیوب برگشت نقدینگی به سیستم چرخه تولید ممکن است در بخش عرضه مشکل ایجاد کند.

ارسال نظر