شناسه خبر: 34105

اقدامات نهایی ایران برای مشارکت در افزایش سهام سرمایه در بانک توسعه اسلامی

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در حاشیه اجلاس ۲۰۲۳ گروه بانک توسعه اسلامی در جده عربستان سعودی با محمد الجاسر و مدیران ارشد بانک توسعه اسلامی دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، در این دیدار طرفین ضمن اشاره به نقاط عطف همکاری های مشترک، بر رفع موانع و مشکلات مربوط در مسیر این همکاری ها تاکید کردند.

سید احسان خاندوزی - وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان - با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای رفع موانع همکاری های موجود از آغاز فعالیت دولت سیزدهم، بر تاکید رئیس جمهوری اسلامی ایران بر تقویت همکاری های مشترک با این بانک و رفع مشکلات و چالش های در مسیر این تعاملات اشاره کرد.

خاندوزی ادامه داد: به منظور حفظ حمایت جمهوری اسلامی ایران از فعالیت های بانک در جهان اسلام، ایران به عنوان یکی از سهامداران ارشد بانک، اقدامات نهایی خود را در راستای مشارکت در افزایش سهام سرمایه بانک به مورد اجرا قرار داده و به زودی لایحه پیشنهادی دولت در این خصوص سیر مراحل تقنین را در مجلس شورای اسلامی طی می کند.

رئیس بانک توسعه اسلامی نیز در این دیدار به چالش های پیش روی بانک طی سال‌های همه گیری کرونا اشاره و از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد که همچون سایر سهام داران ارشد بانک، ضمن حمایت از افزایش سهام سرمایه مزبور، تلاش کند که با ایفای تعهدات ناشی از بهره مندی از تسهیلات پروژه ای بانک، بانک توسعه اسلامی را در راستای حفظ رتبه اعتباری AAA یاری رساند.

طبق اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، در این دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران از رئیس بانک توسعه اسلامی برای سفر به تهران دعوت کرد و این سفر را در موقعیت موجود همکاری های بانک و ایران به عنوان یک نقطه عطف دانست.

 

ارسال نظر