شناسه خبر: 34212

استقبال امارات از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ریلی ایران

مدیرعامل راه‌آهن از دیدار با مدیرعامل شرکت ساخت زیربناهای ریلی امارات خبر داد و گفت: در این دیدار درباره سرمایه‌گذاری مشترک برای دوخطه کردن برخی محورهای ریلی در کشورمان گفت‌وگو شد که مورد استقبال طرف اماراتی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، سید میعاد صالحی پس از حضور در رویداد بین‌المللی ریلی خاورمیانه در امارات در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: دوشنبه ۲۵ اردیبهشت در معیت جناب دکتر بذرپاش وزیر محترم راه و شهرسازی و به همراه تعدادی از معاونین وزیر، سفری یک روزه داشتیم به امارات جهت شرکت در «رویداد ریلی بین‌المللی خاورمیانه ۲۰۲۳».

در ادامه متن صالحی آمده است: جناب آقای وزیر در سخنرانی خود در این رویداد تصریح کردند جمهوری اسلامی ایران دارای تجربیات و دانش بالایی در حوزه طراحی و ساخت پروژه‌های ریلی، بخش ناوگان و علائم ارتباطات است که صدور خدمات فنی و مهندسی و مشارکت شرکت‌های ایرانی در ساخت پروژه‌های ریلی کشورهای منطقه از موارد همکاری می‌تواند باشد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن تصریح کرد: در حاشیه این رویداد، دیداری هم داشتم با مدیرعامل شرکت ساخت زیربناهای ریلی امارات. در این دیدار، در خصوص کریدورهای ریلی ایرانی که امارات می‌تواند برای حمل ترکیبی بارهای صادراتی یا وارداتی خود استفاده کند گفتگو کردیم.

وی افزود: همچنین در خصوص سرمایه‌گذاری مشترک ایران و امارات متحده عربی برای دوخطه کردن محورهایی که امارات برای انتقال بارهای بین‌المللی خود از مسیر ایران به آن محورها نیاز دارد نیز صحبت کردم که مورد استقبال طرف اماراتی قرار گرفت. در بخش نمایشگاهی این رویداد نیز از غرفه‌ شرکت‌های مختلف بین المللی فعال در صنعت ریلی از جمله زیمنس و آلستوم بازدید داشتیم.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز سهیل المزروعی وزیر انرژی و زیرساخت امارات گفته بود که تمرکز امارات توسعه روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس به‌خصوص ایران به‌طور ویژه است.  استفاده از کریدور شمال به جنوب از طریق ایران، فرصت مناسبی برای امارات است.

ارسال نظر