شناسه خبر: 34263

درخواست از عربستان برای پذیرفتن دو ایرلاین‌ ایران برای حج

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: یک ایرلاین را به‌عنوان معین در نظر گرفتیم که بتوانیم به جز ایران‌ایر برای خدمت‌گزاری داشته باشیم که هنوز به نتیجه نرسیده اما در روزهای آینده تکلیف آن مشخص می‌شود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، محمد محمدی‌بخش در نشست خبری خدمت‌گزاران حج ۱۴۰۲ اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های ما اعزام زوار و بازگشت آنها در مراسم حج است؛ سال‌ گذشته قریب به ۴۰ هزار نفر به حج اعزام شدند؛ و امسال بیش از دو برابر زائر نسبت به سال گذشته اعزام خواهند شد و ایران‌ایر مسئولیت این پروازها را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: از این رو برای حج امسال جلساتی برگزار شده‌ و هماهنگی‌ها برای مباحث امنیتی، موضوعات گمرکی و مرز هوایی، مواردی که به ‌ایرلاین جمهوری اسلامی ایران مرتبط بود در جلساتی مورد بحث قرار گرفت تا زائران افتتاحیه از سوم خرداد اعزام شوند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: ترمینال سلام برای سفرهای حج و عتبات راه‌اندازی شده و اعزام حج امسال در فرودگاه امام‌خمینی از ترمینال سلام اتفاق می‌افتد و ۳۰ درصد از زائران امسال از این ترمینال اعزام می‌شوند و مابقی زائران از ۲۰ فرودگاه دیگر در سراسر کشور اعزام می‌شوند.

محمدی‌بخش اظهار کرد: ملاحظاتی را هم در کشور عربستان داریم که باید مد نظر قرار دهیم؛ البته یک ایرلاین را به‌عنوان معین در نظر گرفتیم و از عربستان درخواست کردیم که بتوانیم به جز ایران‌ایر برای خدمت‌گزاری داشته باشیم که هنوز به نتیجه نرسیده اما در روزهای آینده تکلیف آن هم مشخص می‌شود.

وی درباره ایرلاین‌های کمکی‌ ایران‌ایر در عملیات حج توضیح داد: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان ایرلاین حامل پرچم در نظر گرفته شده و هر ایرلاین دیگری به عنوان کمکی به هما خواهد بود. برای پروازهای کمکی شرکت هواپیمایی معراج و قشم‌ایر در نظر گرفته شده که درحال حاضر مجوز ایران‌ایر و قشم‌ایر صادر شده و در انتظار صدور مجوز برای معراج هستیم.

 

ارسال نظر