شناسه خبر: 35214

ثبت‌نام یک میلیون نفر در سجام

آمار ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت در این سامانه در بهار ۱۴۰۲ حکایت از افزایش ورود سرمایه‌گذاران در بورس دارد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، طبق آخرین آمار ارائه شده، در فروردین ماه تعداد ۳۵۴ هزار و ۵۸۶ نفر در سامانه سجام ثبت‌نام و ۲۹۴ هزار و ۶۹۳ نفر احراز هویت شدند. آمارهای ارائه شده حاکی از آن است که تعداد ثبت‌نام افراد در سامانه سجام در مدت مشابه سال گذشته ۱۵۱ هزار و ۶۶۲ نفر و تعداد احراز هویت ۱۲۵ هزار و ۸۸۴ نفر بود که این آمار نشان‌دهنده رشد ۵۷ درصدی احراز هویت سهامداران در فروردین ۱۴۰۲ بوده است.

همچنین در اردیبهشت ماه تعداد ۳۵۴ هزار و ۵۸۶ ثبت نام در سجام در فروردین ماه به ۴۵۵ هزار و ۷۹۰ نفر افزایش پیدا کرد و تعداد ۲۹۴ هزار و ۶۹۳ احراز هویت در مدت زمان اعلام شده به ۵۶۸ هزار و ۲۰۶ سهامدار در اردیبهشت ماه رسیده است.

برخلاف افزایش تعداد ثبت‌نام افراد در سامانه سجام در دو ماه نخست سال اما این تعداد در خرداد ماه با ۲۱۰ هزار و ۹۸۱ هزار کاهش نسبت به اردیبهشت به ۲۴۴ هزار و ۸۰۹ نفر رسید. همچنین تعداد احراز هویت افراد در این برهه زمانی از ۵۶۸ هزار و ۲۰۶ سهامدار در اردیبهشت ماه به ۵۰۷ هزار و ۵۲۸ نفر در خرداد ماه رسید.

در نهایت در بهار ۱۴۰۲ در مجموع تعداد یک میلیون و ۵۵ هزار و ۱۸۵ سهامدار در سامانه سجام ثبت نام و یک میلیون و ۳۶۹ هزار و ۵۴۲ نفر احراز هویت شده‌اند.

استان‌های پیشتاز در ثبت‌نام 

براساس این گزارش، تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه سجام در بهار ۱۴۰۲ به تفکیک هر استان حاکی از آن است که پنج استان مانند تهران با ۱۶۵هزار و ۸۳۸ نفر، خوزستان با ۸۷ هزار و ۱۶۸ نفر، خراسان رضوی با ۶۷ هزار و ۹۵۷ نفر، کرمان با ۵۷ هزار و ۱۴۹ نفر و اصفهان با ۵۲ هزار و ۵۴۱ مورد در صدر بیشترین ثبت نام شده‌ها در کل ایران قرار دارند.

۵ استان با کم‌ترین ثبت‌نام 

در مقابل در مدت زمان ذکر شده، پنج استان کردستان با ۱۴ هزار و ۲۶۴، قزوین با ۱۳ هزار و ۴۸۹، هرمزگان با ۱۱ هزار و ۸۹، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۰ هزار و ۸۵۳، خراسان جنوبی با ۹۹۴۵ و ایلام با ۹۸۰۵ مورد در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌ها در سامانه سجام در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

 

ارسال نظر