شناسه خبر: 35221

شریعتی: تکمیل سامانه‌های حوزه مسکن از مطالبات جدی مجلس است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل سامانه های پیش بینی شده برای بخش مسکن قطعا به برنامه ریزی در حوزه اجرایی و ساخت و سازها و معاملات بازار مسکن کمک خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی درباره آخرین وضعیت فعالیت سامانه های پیش بینی شده برای ساماندهی بازار مسکن، بیان کرد: سامانه هایی که به این منظور پیش‌بینی شده است مانند سامانه املاک و اسکان و سامانه سادا از مطالبات جدی مجلس است و از ابتدای مجلس یازدهم بر راه اندازی و تکمیل این سامانه‌ها تاکید شده است. این سامانه ها هر کدام، یک نیاز بخش بازار مسکن را تامین خواهد کرد و ضرورت آن بر کسی پوشیده نیست. 

این عضو کمیسیون عمران در ادامه اظهار کرد: تکمیل سامانه های پیش بینی شده قطعا به برنامه ریزی در حوزه اجرایی و ساخت و سازها و معاملات بازار مسکن کمک خواهد کرد. 

شریعتی گفت:‌ با توجه به گستردگی و اهمیت موضوع، در تکمیل این سامانه ها در ابتدای راه هستیم و بعضا کاربران در ثبت اطلاعات با مشکلاتی مواجه هستند. در جلسات کمیسیون عمران نیز بارها دوستان از وزارت راه و شهرسازی دعوت شدند و اصرار مجلس بر این است که موانع از پیش رو برداشته شود و تکمیل این سامانه ها که به ما اطلاعات جامع می دهد، تسهیل گردد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی برای اینکه بتواند در حوزه مسکن تصمیمات شفاف و نتیجه بخش اتخاذ کند باید به آمار و اطلاعات دقیق دسترسی داشته باشد و مردم نیز باید از بستر این سامانه ها بتوانند خدمات دریافت کنند.

 

ارسال نظر