شناسه خبر: 35321

ورق بورس برگشت/ ورود فرابورس به کانال جدید

بازار سرمایه امروز برخلاف روزهای گذشته روندی صعودی داشت و شاخص کل بورس توانست بیش از ۱۳ هزار واحد افزایش یابد. از سوی دیگر شاخص کل فرابورس نیز دوباره توانست وارد کانال ۲۸ هزار واحد شود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۱۳ هزار و ۴۸۰ واحد افزایش تا رقم دو میلیون و ۱۵۷ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با افزایشی ۸۰۱۲ واحدی در رقم ۷۵۴ هزار و ۹۷۵ واحد ایستاد. در این بازار ۴۹۲ هزار معامله به ارزش ۵۶ هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال انجام شد.

طی معاملات امروز ۶۹ درصد از نمادهای بورسی مثبت بودند که از میان آنها فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

ورود فرابورس به کانال ۲۸ هزار واحدی

در آن سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس که طی روزهای گذشته به کانال ۲۷ هزار واحد عقب گرد کرده بود امروز دوباره توانست وارد این کانال شود و رقم ۲۸ هزار واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار ۶۷۷ هزار معامله به ارزش ۳۴ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال انجام دادند. ۶۵ درصد از نمادهای فرابورسی مثبت بودند که از میان آنها پلیمر آریاساسول، سنگ آهن گوهرزمین و ایران خودرو دیزل نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

ارسال نظر