شناسه خبر: 35623

آشنایی دانش‌آموزان با بازار کار در طرح "تابستانه مهارت"

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرای طرح تابستانه مهارت را موجب غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و فراهم کردن فرصت کسب مهارت و آشنایی آنها با بازار کار دانست.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا ، غلامحسین حسینی نیا با اشاره به اجرای "طرح تابستانه مهارت" اظهار کرد: این طرح در فصل تابستان و همزمان با تعطیلی مدارس به منظور توانمندسازی مهارتی دانش آموزان در اوقات فراغت آنها اجرایی می‌شود.

وی افزود: هدف از اجرای طرح، غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و فراهم کردن فرصت کسب مهارت است تا با آموزش های متناسب با نیاز بازار آشنا شوند و پس از ارتقای توانمندی های مهارتی و استعدادسنجی در مسیر انتخاب آینده شغلی خود گام بردارند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جامعه هدف این طرح را دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل سنین ۱۲ تا ۱۸ سال ذکر کرد که از سنین ۱۲ تا ۱۵ سال تحت عنوان مهارت‌آموز و از سنین ۱۵ تا ۱۸ سال تحت عنوان کارآموز دوره های آموزش‌ مهارتی را می گذرانند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ادامه با اشاره به وجود ۶۵۰ مرکز آموزش دولتی و ۶۵۰۰ استاندارد شغل و شایستگی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: آموزش های مهارتی که هزینه بر و گران است در مراکز دولتی به شکل رایگان و در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با نرخ مصوب و با تبعیت از استانداردهای آموزشی زیر نظر سازمان ارائه می شود.

به گفته وی، در پایان دوره آموزشی، آزمون سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای و ارائه گواهینامه توسط سازمان صورت می گیرد.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان برنامه ریزی برای توانمندسازی دانشجویان را از جمله دغدغه های مهارتی عنوان کرد و گفت: این توانمندسازی در دوران تحصیل به گونه ای است که ۴۵ درصد ورودی کارآموزان مراکز آموزشی را دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

ارسال نظر